10.08.2019 19:00 CET
3 : 0
(3:0)

Zemplín Michalovce - FK Senica 3:0

Už aj Zemplín konečne skóroval, a to hneď trikrát. Na domácom štadióne zdolal vo štvrtom kole Fortunaligy FK Senica vysoko 3:0 (3:0).

Skóre zápasu otvoril domáci celok už v deviatej minúte. Vojtko poslal loptu do šestnástky, na jeho prihrávku nabehol nekrytý Trusa a zblízka rozvlnil sieť - 1:0. Háči Zemplína mali v prvom polčase navrch herne i gólovo, hostia sa veľmi nepredviedli. Šance Turíka a Kountouriotisa druhý gól nateraz nepriniesli, no prišla 27. minúta a všetko bolo inak. Na Žofčákov center z priameho kopu si nabehol Carrillo a nepomýlil sa - 2:0. Kapitán domácich Žofčák sa dve minúty pred prestávkou postaral o jeden z najkrajších gólov doterajšieho priebehu sezóny: Tabordu prestrelil krížnou strelou z priameho kopu - 3:0.

Hostia sa herne nezlepšili ani v druhom dejstve. Ofenzívne snahy Seničanov sa často končili už v zárodku. V 71. minúte neprekvapil domáceho brankára Kiru Castanedov pokus o prelobovanie. Víťazstvo domácich mohol na konci víťazného ťaženia východniarov prikrášliť striedajúci Hovhannisyan, jeho hlavička sa ale neujala. MFK Zemplín Michalovce strelil prvé jesenné góly a zaknihoval prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku Fortunaligy, keď súpera zo Záhoria porazil jednoznačne 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk