07.03.2020 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Zemplín Michalovce - FK Pohronie 1:0

MFK Zemplín Michalovce si dokonale splnil domácu úlohu, využil zaváhanie konkurenta v boji o prvú šestku a víťazstvom 1:0 (0:0) nad Pohroním sa posunul do bojov o titul.

V prvom polčase sa tempo hry snažili diktovať domáci. Východniari mali loptu častejšie na kopačkách. Avšak brankárovi nováčika Jenčovi privodili na tvár iba minimum vrások. Jenčo si v trinástej minúte poradil s pokusom Begalu. V 27. minúte na opačnej strane hlavou tesne minul bránku Badolo. Zahrmieť mohlo aj v 38. minúte. Vtedy po Dankovej strele nedosiahol na loptu Sidibé. Po prvom polčase schádzalui mužstvá do kabín za nerozhodného a bezgólového stavu.

Sidibé si neúspešnú sľubnú akciu vynahradil jedenásť minút po zmene strán. Vtedy si nabehol na prihrávku Danka a prekonal Jenča - 1:0. V 78. minúte mohol stav zrovnať Mazan, ktorý sa ocitol osamotený za obranou domácich. Jeho strela z voleja však odplachtila ďaleko preč. Posledný celok tabuľky skúšal vyrovnať, ale chýbal mu moment prekvapenia a Michalovce bránili dobre. V závere mohol druhý gól domácich pridať Diarra, ale vo svojej šanci zaváhal. Zemplín Michalovce vyhral nad Pohroním 1:0 a môže sa tešiť na dobrodružstvo, zvané nadstavbová skupina o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk