21.07.2019 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - ŠKF Sereď 2:0

Tri body vydolovala v prvom zápase Fortuna ligy aj Trnava. Vrátila tak Seredi nepríjemnú prehru v boji o prvú šestku minulého ročníka, v nedeľu zvíťazila 2:0.

Smerom dopredu začali lepšie domáci, pretože po únavnom zápase v EL chceli čím skôr zápas strhnúť na svoju stranu. Prvý náznak šance sa neujal, neskôr musel po zranení striedať Sobczyk. Skóre sa však menilo o pár minút, priamy kop Lovata usmernil do siete Halilovič - 1:0. Plynula asi polhodina hry, keď po prihrávke Záhumenského netrafil Dangubič. Na strane hostí sa v útoku veľa akcií nezrodilo, Spartak pohrozil ešte centrom Kelemena, no záver patril Rusovovi, ktorý kryl center Adekuoroyeho a aj preto skončil polčas tesne 1:0.

Po prestávke mieril hlavičkou Ba vedľa a Halilovič na druhej strane z brejku nedal. Po hodine hry sa menilo skóre, Trnava mala výhodu penalty. Slaninka fauloval a bezpečne ju premenil Mitrea - 2:0. V 75. minúte zahral priamy kop hosťujúci Adekuoroye, ale brankár Rusov efektným zákrokom vyrazil loptu smerujúcu do ľavého horného rohu. Iliev mal potom šťastie, šanca Oršulu skončila len na žrdi. Viac sa toho neudialo a Spartak si tri body už ustrážil.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com