17.07.2020 18:00 CET
0 : 2
(0:0)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:2

Spartak Trnava nestačil vo finále baráže o účasť v Európskej lige UEFA napriek domácemu prostrediu na MFK Ružomberok, ktorému podľahol 0:2 (0:0).

V tretej minúte stratil loptu Múdry. Vukojevič sa dostal cez celé ihrisko na dostrel brány Macíka. Zakončil a minul, ale za svoju snahu si vyslúžil potlesk tribún. V dvanástej minúte sa po ľavej strane cez dvoch hráčov súpera predral Yao a hľadal nabiehajúceho Gamboša. Macík bol pozorný a loptu pred Trnavčanom odobral. Ružomberok mal viac z hry, dostával sa častejšie k lopte a zatváral domácich na ich vlastnej polovici. V 27. minúte Rusov veľmi dobre zasiahol proti kolmej strele z pravej strany a dorážku nedovolil Turňa. V 41. minúte Turňa poslal za obranu loptu, ktorú si chcel zakryť Maslo, ale Bamidele strčil nohu do súboja a lobom takmer prekonal Macíka. Jeho pokus skončil na hornej sieti brány. V prvom dejstve sa nenadstavovala ani jedna minúta.

V 52. minúte mieril priamo z rohu do brány Gamboš. Macík zareagoval v poslednej chvíli a chytil. Desať minút pred koncom duelu odpískal hlavný rozhodca pokutový kop proti domácemu Spartaku. Loptu si postavil kapitán Maslo a Rusov si vybral nesprávnu stranu - 0:1. Napätie stúpalo, nervy neudržal Trnavčan Yao a za úder protihráča do krku videl v 87. minúte zaslúženú červenú kartu. V 90. minúte zahrávali červenočierni roh. Veľkú šancu premárnil striedajúci Tešija. V nadstavenom čase sa najprv po vyšachovaní otvorenej obrany a po prihrávke z pravej strany ocitol sám pred Rusovom Takáč a obstrelil ho - 0:2. V tretej nadstavenej minúte bol v šestnástke Liptákov faulovaný Nsumoh a nasledovala penalta aj pre Spartak. Tú delovkou vysoko nad nepremenil Vukojević. A bolo po trnavských nádejách. MFK Ružomberok zvíťazil na pôde Trnavy 2:0 a stal sa tým štvrtým slovenským zástupcom v pohárovej Európe.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu