04.07.2020 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0

Spartak Trnava využil výhodu domáceho prostredia a v nadstavbovej skupine Fortunaligy o titul zdolal MFK Ružomberok 2:0 (1:0).

V 18. minúte poslal Saymon z pravého krídla loptu na Sobczyka. Toho však v poslednej chvíli pred bránou zastavila dvojica brániacich hráčov. V 21. minúte Saymon poslal opäť sprava nebezpečnú prihrávku a znovu hľadal Sobczyka, ktorého hlavičku pokryl Macík. Už o dve minúty nato po súboji Mrvu s prenikajúcim Sobczykom nasledoval pokutový kop Trnavy. Vukojević síce pohybom oklamal ružomberského gólmana, ktorý si vybral opačnú stranu, ale trnavský futbalista minul bránu. Skóre sa nemenilo. V 28. minúte Tzandaris pekne vypálil spoza šestnástky a strelou do horného rohu poslal Spartak do vedenia - 1:0. V poslednej minúte prvého dejstva Dalibor Takáč prudkým strieľaným centrom natiahol svojho menovca v trnavskej bráne Dominika Takáča, ktorý loptu vyrazil.

V 52. minúte po nie práve najistejšej rozohrávke Dominika Takáča sa k lopte dostal Regáli, lenže vo veľkej šanci namieril tesne vedľa. V 78. minúte predviedol v šestnástke hostí nožničky Tesija, avšak ružomberskú bránu minul. V 87. minúte Tesija zakončil protiútok svojho tímu strelou. Tú zblokoval Mário Mrva, ale lopta sa opäť odrazila k trnavskému futbalistovi a ten ju poslal do siete. Spartak Trnava zdolal na domácej tráve MFK Ružomberok 2:0, preskočil ho o dva body a dostal sa na štvrté miesto skupiny o titul.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu