04.08.2019 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - FC Nitra 2:0

Povinnú jazdu za tri body Trnava zvádla a zdolala Nitru 2:0. O góly sa postarali domáci na začiatku a na konci zápasu. To hostia majú problém vsietiť čo i len jediný gól, v novej sezóne sa im to nepodarilo ani v treťom dueli.

Do vedenia sa Spartak dostal bleskovo, pretože už po troch minútach a rohovom kope mieril do čierneho hráč s vtipným menom Mesík - 1:0. Nemal problém dať do prázdnej brány a favorit v zápase veľmi rýchlo viedol. Domáci si však nedali pozor a takmer na druhej strane inkasovali. Ristovski mal dobrú šancu po chybe v obrane, ale mieril len do brvna. Dobré šance potom mali aj andeli, ale postupne nedali góly traja-štyria hráči v dobrých pozíciách. Najmä Lovat si môže spytovať svedomie. V 25. minúte Jakúbek poslal do tutovky Tavaresa, ale trnavský útočník nechal vyniknúť brankára Šípoša, ktorého vzápätí preveril strelou aj Dangubič, no ani on neuspel. Do zakončenia sa dostal v 35. minúte aj Gatarič, no Rusov jeho strelu čakal a ľahko ju chytil.

Aj preto sa Trnava v druhom polčase mohla spoliehať aspoň na tesný náskok. Nitra chcela vyrovnať, ale chýbal jej pokoj v rozohrávke. Neskôr Gataričova strela po zemi len tesne minula ľavú tyčku Rusovovej bránky. Trnava si v závere doslova koledovala o gól. Nitra vycítila šancu a tlačila sa do zakončenia. Najväčšiu tutovku zahodil v 74. minúte Magda. V dobrej pozícii a trme-vrme však mieril len do Lovata. Na konci zápasu tak udreli domáci, hostia hrali vabank. Spartak podnikol nejeden brejk a ten v 87. minúte zakončil po odraze Sobczyk nožničkami na 2:0. Hostia tak stále nedali v lige gól, Trnava sa naladila víťazne po vypadnutí v Európe.

Autor: Ľubomír Hudačko