02.11.2019 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:0

Ďalšie tri body si pripisuje Slovan po výhre nad nepríjemnou Senicou. Nešlo o jednoznačné víťazstvo, ale nula na konta inkasovaných gólov je to, čo líder tabuľky potreboval. Naopak, Senica prehrala druhý zápas v rade.

Favorit nastúpil do zápasu aktívne, ale aby si vypracoval vyložené šance, to sa povedať dlho nedalo. Nedarilo sa im presadiť cez hustú obranu. Castaneda na druhej strane nevyriešil svoju akú takú možnosť najlepšie. Po štvrťhodine hry strieľal Moha, ale Vorel si poradil. Ten istý hráč potom poslal pokus, ktorý obrana zblokovala na roh. Vorel mal prácu aj pri zakončení Rataa a neskôr po priamom kope aktívny hráč domácich pre zmenu minul bránu. Napokon však belasí otvorili skóre ešte v prvom dejstve, Bajrič na niekoľký pokus napokon loptu dotlačil do siete a bolo 1:0.

Najaktívnejším hráčom zápasu bol určite Moha, Vorel musel opäť byť v pozore počas jeho aktivity a strely. Napokon ale mierila mimo brány. Dlhé minúty sa potom hralo medzi šestnástkami, Slovan nevedel nájsť účinný recept na obranu, podarilo sa mu to až v 68. minúte. Moha si v šestnástke pmohol nožničkami, spolupracoval s Rataom a ten v ťažkej pozícii upravil na 2:0. Pekné prieniky ešte predviedol v závere opäť Moha, ale neuspel. V závere sa zranil a tak to napokon nie je pred zápasom Európskej ligy proti Wolverhamptonu vôbec dobrá správa.

Autor: Ľubomír Hudačko