28.09.2019 19:00 CET
5 : 0
(2:0)

Slovan Bratislava - FC Nitra 5:0

Slovan sa pred pohárovým zápasom Európskej ligy s portugalskou Bragou naladil dobre, keď FC Nitra zdolal v desiatom kole Fortunaligy na Tehelnom poli vysoko 5:0 (2:0).

Belasí pred prázdnymi tribúnami začali lepšie a loptu mali stále na kopačkách. Nitra sa na útočnú polovicu dostávala iba sporadicky. Prvú veľkú šancu mal Ljubičič, keď sám v pokutovom území poslal loptu tesne vedľa. Rabiu delovkou takisto minul. Koncovku z Holmanovej hlavy zneškodnil Šípoš. V 40. minúte po individuálnej akcii poslal Holman loptu po zemi k pravej žrdi - 1:0. O pár sekúnd neskôr sa maďarský reprezentant dostal k zakončeniu opäť a Šípoša prestrelil po druhý raz - 2:0. Po prestávke ŠK dominoval naďalej. V 54. minúte si po nedovolenom zákroku Nitranov v šestnástke loptu na biely bod postavil faulovaný Holman a Šípoša na dvakrát prekonal po tretíkrát - 3:0. Autor hetriku bol pri chuti a v 60. minúte chcel z priameho kopu skórovať opäť. V dobrej pozícii trafil však len múr. V 67. minúte sa po centri z rohového kopu presadil Strelec a vysoké víťazstvo Slovana spečatil v 86. minúte Nono. ŠK Slovan Bratislava zdolal FC Nitra jednoznačne 5:0.

"Mrzí ma, že sme Slovanu po našich chybách prvé dva góly darovali. Bohužiaľ, proti takým mužstvám, ako má Slovan, sa musíme naučiť hrať. Vedeli sme, že súper bude dominantný, ale v strede poľa sme nič neurobili. Slovan uhral tri body v absolútnom pokoji. V tejto chvíli na Slovan nemáme," povedal po zápase tréner hostí Marián Süttö. "Zápas sa mi samozrejme hodnotí dobre. V prvom polčase sme hrali organizovane, chceli sme ukázať kvalitu. Dali sme rýchle dva góly, čím sme súperovi dali facku. V druhom polčase sme už hrali veľmi dobre, boli tam pekné akcie a góly. Zvládli sme to, teraz sa musíme dobre pripraviť na Bragu," okomentoval dianie na trávniku kouč domácich Ján Kozák mladší.

Autor: Dušan Guman / sport.sk