07.03.2020 15:30 CET
0 : 3
(0:2)

ŠKF Sereď - MŠK Žilina 0:3

ŠKF iClinic Sereď sa so základnou časťou Fortunaligy rozlúčil vysokou prehrou, keď na "domácej" tráve v Nitre podľahol tímu MŠK Žilina 0:3 (0:2).

Sereď nastupovala na zápas na štadióne v Nitre s istotou, že aj po poslednom zápase základnej časti bude hrať len v skupine o záchranu. Žilina tróni na druhej priečke a nič by na tom nebola zmenila ani jej prípadná prehra. Úvod duelu patril Seredi, ktorá nepremenila dve veľké príležitosti. Gólman Holec dokázal zakročiť len pri druhom pokuse, keďže prvá hlavička v čistej šanci mierila tesne vedľa. Najprv vychytal Dina Špehara, ktorý zakončoval zblízka, potom zneškodnil strelu Ivána. Brankár Serede Kanurič prvýkrát zasahoval v 31. minúte, keď to naňho skúšal Jánošík. Hneď nato začala tempo diktovať Žilina. V 38. minúte rozvlnil sieť presnou strelou k žrdi Ďuriš - 0:1. Len minútu pred zmenou strán pridal druhý gól hostí Kurminowski. Žilina si ešte do polčasu vypracovala pohodlný dvojgólový náskok.

Po prestávke žltozelení kontrolovali stav a nedopustili komplikácie. Po hodine hry po individuálnej akcii zvýšil na 3:0 Vallo. MŠK Žilina vyhrala na prepožičanej nitrianskej domácej pôde Serede jednoznačne 3:0 a s iClinicom sa nadobro rozlúčila, keďže odteraz budú hrať celky v rozličných nadstavbových skupinách.

Autor: Dušan Guman / sport.sk