15.02.2020 14:00 CET
2 : 2
(0:1)

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok 2:2

V úvodnom jarnom kole si domáci ŠKF iClinic Sereď podelil doma body s Ružomberkom za remízu 2:2 (0:1), keď sa v zápase aj červenalo.

V Zlatých Moravciach to bolo od začiatku vyrovnané. V 15. minúte sa na hranicu malého vápna predral Takáč. Jeho strelu však Michalík odvrátil na roh. V 20. minúte Takáč prihral Mojžišovi, ktorého kvalitné zakončenie vytesnil Kanurič nad brvno. V 22. minúte mal príležitosť Jarovič, a jeho hlavička trafila obrancu. V 23. minúte rozohral Twardzik priamy kop a na prekvapenie všetkých skončila lopta v pravom dolnom rohu brány - 0:1. V 35. minúte vychytal Krajčirík Jaroviča. V 42. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Mojžiš. V závere prvého polčasu mohol skóre dvakrát zmeniť Jarovič, nebol však úspešný ani v jednom prípade. V nadstavenom čase prvého dejstva nevyužil ešte príležitosť Morong.

Po zmene strán začali tlačiť na pílu domáci. V 52. minúte rozohral štandardnú situáciu Iván. Z pravej strany sa k lopte dostal Morong a zblízka prekonal Krajčiríka - 1:1. Po hodine hry našiel Dabó centrom Jaroviča, ktorého hlavička tesne minula bránu. V 69. minúte sa zblízka presadil Gerec - 1:2. Od tohto momentu domáci vrhli všetky sily do útoku, no chýbali šance. V hektickom závere rozhodla o výsledku tretia minúta nadstaveného času. Deľbu bodov zabezpečil Seredi domáci žolík Vuk. iClinic remizoval v prvom jarnom kole s Ružomberkom 2:2.

"Pre nás je to sklamanie. Úvod sme zachytili, zlomil nás však nešťastný prvý gól. Šance sme mali aj do prestávky; škoda, že sme nevyrovnali. Do druhého polčasu sme išli nátlakovo. Podarilo sa nám zrovnať skóre. Dnes sme však dostali dva góly. Mali sme sedem šancí, nakoniec sa nám podarilo vyrovnať v nadstavenom čase," povedal po zápase lodivod domáceho tímu Peter Lérant. "Úvod stretnutia bol z našej strany rozpačitý. Šťastným gólom po priamom kope sme sa však ujali vedenia. Do druhého polčasu sme vstúpili s tým čo najdlhšie neinkasovať, čo sa nám však nepodarilo. I keď v oslabení sme opäť išli do vedenia, súper nakoniec v úplnom závere vyrovnal a asi to tak malo byť. Takže zaslúžená remíza," uzavrel tréner hostí Ján Haspra.

Autor: Dušan Guman / sport.sk