04.08.2019 19:00 CET
3 : 1
(0:0)

ŠKF Sereď - DAC Dunajská Streda 3:1

Na pôde Serede sa v treťom kole Fortunaligy zrodilo prekvapenie, keď domáci ŠKF iClinic zdolal DAC Dunajská Streda pomerne jednoznačne 3:1. Všetky štyri góly duelu padli v druhom polčase.

Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, o čom svedčilo i bezgólové skóre. Domáci sa súpera nezľakli a tlačili. Ibaže v ceste ich snaženiu stála nedôsledná koncovka. V 33. minúte sa po nedorozumení v obrane Dunajskej Stredy do šance dostal Pankaričan, ale príležitosť na otvárací gól nezužitkoval. Tesne pred prestávkou minul bránku stopér hostí Kružliak. Po zmene strán sa ako prvý tím presadila Sereď. V 69. minúte Jedlička fauloval Špehara v pokutovom území a hlavný rozhodca Prešinský nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ventúra, nezaváhal a s prehľadom poslal domácich do vedenia - 1:0.

O päť minút nato zdvojnásobil vedenie Serede Hučko, keď sieť rozvlnil po rohovom kope. Zaskočený favorit vzápätí inkasoval tretíkrát: Jedlička chytil strelu Pankaričana, ale odrazená lopta sa dostala k Špeharovi a ten sa nepomýlil - 3:0. Posledné slovo v zápase patrilo Dunajskej Strede. Juraška zahral rukou v šestnástke a Kalmár z jedenástky upravil na konečných 1:3. Dunajská Streda si pripísala prvú prehru v súťaži, Sereď druhý trojbodový zápis. Oba celky majú v aktuálnej tabuľke šesť bodov.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk