11.07.2020 18:00 CET
5 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 5:0

V pravej chvíli zabrali futbalisti MŠK Žilina, ktorí v poslednom nadstavbovom kole Fortunaligy vyhrali nad Michalovcami vysoko 5:0 (2:0) a uhájili konečné druhé miesto v tabuľke. S profesionálnou kariérou sa zároveň rozlúčil kapitán "Šošonov" Viktor Pečovský.

Vo štvrtej minúte napriahol kapitán Žiliny Viktor Pečovský a lopta skončila tesne nad brvnom Drábovej bránky. V dvanástej minúte vypálil spoza šestnástky Bernát. Dráb loptu len vyrazil pred seba a Iľko ju dorazil za jeho chrbát - 1:0. Hneď nato prišla najemotívnejšia chvíľa duelu. S profesionálnou kariérou sa definitívne rozlúčil kapitán Viktor Pečovský. V 18. minúte Popovits z ľavej strany odcentroval na hlavu Hovhannisyana, ktorý mieril vedľa ľavej tyče Petrášovej bránky. V 29. minúte nahral Bernát z ľavej strany Paurovi, a ten doklepol loptu do siete hostí - 2:0.

V 53. minúte Sluka s prispením šťastia trafil k pravej tyči - 3:0. V 64. minúte po pravej strane potiahol Ďuriš. Centrom našiel nestráženého Bernáta, a ten bez problémov zvýšil vedenie Žiliny už na 4:0. V 74. minúte sa po centri z pravej strany v šestnástky hostí presadil Ďuriš - 5:0. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času si dobrý zákrok pripísal Dráb, čomu predchádzala Vallova strela z pravej strany. V 88. minúte letel na zadnú tyč brány hostí dlhý center Bernáta. Drábovi lopta vypadla, no domáci ju nedokázali prepasírovať cez prehustenú obranu Michaloviec. Žilina vyhrala nad Zemplínom rozdielom triedy 5:0 a teší sa z konečnej striebornej priečky v aktuálnej sezóne Fortunaligy. Profesionálnu kariéru zároveň ukončil dlhoročný žilinský stredopoliar a reprezentant Viktor Pečovský.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu