20.06.2020 18:00 CET
2 : 3
(1:2)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 2:3

Majstrom slovenskej Fortuna ligy sa po roku stal opäť Slovan Bratislava! Rozhodla o tom výhra v Žiline, ktorá súperovi dovolila streliť tri góly.

Dlho sa na prvý presný zásah nečakalo, padol už po piatich minútach. Do šance sa po centri Holmana dostal Bajrič a otvoril skóre - 0:1. Greif mal potom na druhej strane prácu v 22. minúte, ale Bernátovu šancu zneškodnil a nedopustil vyrovnanie. Petráš potom nemal problém zneškodniť pološancu Ožbolta, ktorý zakončil len slabo. Holman to potom skúšal z diaľky, ale taktiež neuspel. Ozvali sa tak aj domáci, ale center Iľka Paur na vyrovnanie nepremenil. To však neplatilo o šanci Slovana. Lovat s Mohom potiahli akciu a Ožbolt zblízka musel dať - 0:2. Vysoko potom mieril Paur a dve minúty pred koncom polčasu nedal voči Greifovi ani Bernát. Myslovič však už svoju možnosť využil a po prihrávke Bernáta upravil na 1:2.

Bola to pred druhým dejstvom teda dôležitá zápletka. Avšak, nadšenie šošonov zo zníženia netrvalo dlho, Moha pridal ďalší zásah, keď si poradil s obranou a namieril presne k žrdi brány - 1:3. Na začiatku 63. minúty sa po peknej akcii a nezištnej prihrávke striedajúceho Kurminowského mohol presadiť rovnako striedajúci Bičakčjan, jeho umiestnenú strelu však Greif vyrazil na roh. Petráš neskôr zlikvidoval šancu Mohu, skóre sa tak nemohlo meniť. Pár minút pred koncom zápasu mohli žltozelení znížiť, ale Vallo namieril iba do brankára. Viacero ďalších šancí potom ostalo nevyužitých. Napokon sa ujala šanca po centri Bičakčjana, hlavičkou presne trafil Kurminowski a znížil na 2:3. To však už bolo všetko a tri body berie Slovan. Vďaka tomu získal aj svoj ďalší titul.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com