01.03.2020 15:30 CET
2 : 2
(0:2)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:2

Veľmi rýchlo sa do sľubného dvojgólového vedenia dostali hráči Dunajskej Stredy na pôde Žiliny, ale napokon sa v tabuľke nič zásadné nemení. Šošoni totiž takisto rýchlo dokázali dvakrát odpovedať a body sa delili.

Do šance sa dostal DAC už po štvrťhodine hry. Ramirez z blízka nemal probléom zakončiť nahrávku Divkoviča a bolo 0:1. Neskôr mieril z priameho kopu zaujímavú loptu pred bránu Káčer, ale Králikovi čo-to ešte chýbalo. Kurminowski neskôr mieril hlavičkou len nad. Hostia ale šokovali šošonov ešte raz a to už po polhodine hry. Boli totiž pri chuti a trestal zas Ramirez. Po kľučke mal pred sebou už len prázdnu bránu a z uhla dal na 0:2. Ešte lepšie to pre DAC mohlo byť po šanci Kalmára, ale napokon nemieril presne.

Šošoni tak cez prestávku mali o čom premýšľať a veruže prišli na recept, ktorý v prvom dejstve ingrediencie neprinášal. Kurminowski ešte v šanci nedal, ale Balaj jeho príležitosť už premenil na skorigovanie skóre na 1:2. A MŠK sa rýchlo dostala aj k vyrovnaniu, pretože Jedlička sa pri odkope nevyznamenal a prihrávka Demiriho na Kurminowskeho do pokutového územia bola presná. Síce to neplatilo o zakončení, no Balaj bol opäť tam, kde mal byť a dorazil na 2:2. Veľká možnosť na vedenie šošonov prišla dvadsať minút pred koncom, Šimić si totiž takmer zrazil Vallov center do vlastnej brány. Rozhodnúť tak mohol Ramirez pár minút pred záverom, lenže hattrick nedal. Keďže nedal ani Králik, tri body nezískal nikto, skončilo to remízou.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com