28.06.2020 18:00 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:1

Prvýkrát po dlhých mesiacoch Ružomberok v lige konečne vyhral, odniesla si to v krajskom derby Žilina. Ako mimoriadne dôležitá sa ukázala trefa domácich na konci prvého polčasu do šatne.

Pritom to boli šošoni, ktorí sa od začiatku snažili smerom dopredu viac a prvú šancu mali po niekoľkých minútach. Almási však nedal a podobne o 10 minút pochodil po rohu aj domáci Ján Maslo. Skóre sa teda nemenilo. Postupne sa k slovu dostávali viac a viac Ružomberčania a získavali dostatok priestoru. Päť minút pred koncom polčasu sa Brenkus spoza pokutového územia oprel do lopty a brankár Petráš jeho ranu ľavačkou vyrazil. Napokon ale predsa len padol gól, tešili sa Liptáci. Gerec ukázal neskutočnú individualitu, prezentoval sa krásnym sólom a delou napálil taký projektil, že od brvna skončil v sieti - 1:0.

To MFK poriadne nakoplo a aj po prestávke to skúšal napríklad opäť Gerec. Jeho ďalšiu ranu už ale Petráš zneškodnil a o chvíľu Brenkus zblízka spálil príležitosť na druhý ružomberský gól. Na druhej strane ale mohol vyrovnať pre zmenu Ďuriš, no nenamieril presne. Po hodine hry strelec Gerec navýšil vedenie svojho tímu už na 2:0. Ešte krajšie to pre domácich mohlo byť po šanci Twardzika, ale Minárik sa nenechal oklamať. Potom zapli hostia a Bičachčjan peknou ranou znížil na 2:1. Regáli ku koncu duelu nedal, domáci mohli byť potom radi, že po šanci Žiliny neinkasovali vyrovnávajúci zásah. Duel napokon dotiahli do víťazného konca, v lige prvýkrát od novembra.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com