21.07.2019 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0

Prvý duel v novej sezóne Ružomberok zvládol proti Nitre len tesne. Jediný gól zaznamenal až v nadstavenom čase Takáč, ale keďže tri body sa počítajú aj za takúto výhru, domáci môžu oslavovať.

Pred sezónou zdecimovaná Nitra súperovi odolávala prekvapujúco mimoriadne dlho. Prvá šanca prišla po štvrťhodine hry, po rohu mal šancu hlavičkou Qose, no nemieril presne. Ďalšie minúty veľa vzruchu nepriniesli, domáci sa snažili niečo vymyslieť, ale hostia odolávali. Až na konci polčasu mal MFK šancu, ale Hašek iba nechal vyniknúť svojou strelou brankára a neskôr po rohovom kope Mojžiš mieril iba do brvna. Veľkú šancu mal aj Gerec, ale Magda vykopol z bránkovej čiary.

Nitra sa v prvom polčase len bránila a bránu súpera vôbec neohrozila. Aj preto sa do toho druhého nastupovalo s rovnakými kartami. Obraz hry sa príliš nezmenil, pretože domáci stále hľadali cestu k prvému gólu do siete Nitry a tá len odolávala a čakala na brejky. S blížiacim sa záverom už Nitra iba bránila a všetko podriadila, aby si vzadu udržala nulu. No i tak sa to nepodarilo, pretože v nadstavenom čase rozhodol zápas Takáč - 1:0. Ruža mohla vyhrať aj o dva góly, ale v závere nedal Kostadinov čistú šancu.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com