23.02.2020 15:00 CET
2 : 0
(2:0)

FK Senica - Spartak Trnava 2:0

Napočudovanie je forma Senice viac ako solídna, hoci v klube panujú nezrovnalosti a neistota. Ani v druhom jarnom zápase neinkasovali a zdolali Trnavu 2:0.

Všetko podstatné sa udialo už v prvom polčase. Aktívna Senica nadviazala na dobrý výkon z Dunajskej Stredy a mladíci dali Spartaku pocítiť, že sa chcú ukázať a dať do zápasu všetko. Rusov mal prácu po desiatich minútach, Yenne z diaľky vyskúšal jeho pozornosť. Zuajímavá akcia prišla aj v 24. minúte, Akinyoola v s polupráci s Baumagartnerom opäť dali Rusovovi dôvod dávať pozor. Yao potom na druhej strane mieril hlavičkou nad. Po polhodine hry Senica ešte nedala gól, aktívny Akinyoola zakončoval, no mieril len do žrde. Prišlo to však v 36. minúte, Moses parádnym zásahom volejom upravil na 1:0. Akinyoola ešte v prvom dejstve ale pridal aj druhý gól, loptu si spracoval na šestnástke a skúsenému brankárovi nedal šancu - 2:0.

Po prestávke sa tiež hral svižný futbal a aktívna Senica bola pri chuti. V 53. minúte mohli hostia znížiť, ale Tzandaris mieril len do tyče, Tavares tiež skóre nezmenil. Po hodine hry prišla šanca, po ktorej musel Rusov predviesť svoje kvality, zakončoval Yenne. O 5 minút hlavičkoval domáci stopér Mihál, Rusova však našiel pripraveného. Vorel nedal možnosť Sobczykovi na radosť a zníženie, diváci nevideli zásah ani po šanciach Pamideleho a Orlandiča. Domáci ešte mohli zvýšiť vedenie, ale Yenne v šanci 15 minút pred koncom už nedal. Ale to už Senicu mrziež nemuselo, aj tak brala tri body a vyhrala 2:0. Neinkasovala tak ani v druhom jarnom dueli.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com