13.06.2020 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

FK Senica - ŠKF Sereď 1:1

FK Senica si v prvom nadstavbovom kole Fortunaligy podelila body s ŠKF iClinic Sereď po remíze 1:1 (1:1).

V trinástej minúte dobre trafený volej k pravej tyči vytlačil český gólman Vorel na roh. Už v ďalšej minúte sa od svojho strážcu odpútal na malom vápne Vuk a chladnokrvne otvoril skóre - 1:0. V 20. minúte prišla dobrá kolmica za obranu Serede. Na loptu si nabehol Akinyoola, avšak potkol sa a nevystrelil. V 21. minúte neskóroval Vuk. Efektne zaúčinkoval Iván, ktorý obohral Mihála a odcentroval pred bránu. Tam si miesto urobil práve Vuk, avšak z malého vápna poloodkrytú bránu prekopol. V 40. minúte nevyšiel domácim pokus o akrobatické zakončenie. Na druhej strane mal veľkú šancu Alexsander Vucenović, ktorý sám pred Vorelom zluftoval prihrávku od Ivána. Sereď už mohla vyhrávať viacgólovým rozdielom. V nadstavenom čase prvého dejstva dorazil Peter Moses Eneji do brány vyrazenú strelu Sulleya - 1:1.

V 50. minúte videli diváci - najmä pri obrazovkách - vydarený center Mosesa. Bývalý kanonier Michaloviec poslal loptu hlavou nad bránu. O minútu nato netrafil Potoma. Na druhej strane mohol hlavičkovať do siete nikým nebránený Lukáčik, no namieril len nad brvno. V 54. minúte nestihol zakončiť iba 17-ročný Filip Buchel. Zablokoval ho dostupujúci Mečiar. V 66. minúte neobstrelil Vorela Vuk. Gólman loptu vyrazil pred seba. O dorážku sa pokúsil Pankarićan, ktorého o gól obral práve Vorel. Legionár medzi tromi žrďami vykopol loptu nohou v poslednej chvíli. V 76. minúte Vuk prešprintoval Lukáčika a centrom našiel Ivána. Druhý menovaný v nie ľahkej situácie netradične hruďou netrafil bránu. V nadstavenom čase podržal spoluhráčov Kanurić po zakončení domáceho hráča z bezprostrednej blízkosti. Viac sa už nestalo, a tak Senica remizovala so Sereďou 1:1 a obe mužstvá berú po bode.

Autor: Dušan Guman / sport.sk