26.10.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

FK Senica - ŠKF Sereď 0:1

Rozbehnutú Senicu dokázala zastaviť Sereď, keď šťastným gólom zvíťazila tesne o jediný zásah. Hostia sa tak v tabuľke vďaka tomu dostali na 7. miesto.

Veľa sa toho v prvom dejstve nedialo, útočníci nemali svoj deň a brankári boli dlho bez práce. Stále tomu niečo chýbalo, snažila sa predsa len o niečo viac Senica, no Iliev nemusel vážne zasahovať. Akurát Castaňeda naňho vyslal jedovatú ranu, ale to si brankár poradil. Podobne aj pri šanci stopéra Favara po polhodine hry. Šancu na druhej strane mali hráči ŠKF až na konci polčasu, Ivánovu však Vorel zlikvidoval.

Po zmene strán to bolo o niečo lepšie, ale vyloženú šancu si Senica nie a nie vypracovať. Ventúra ohrozil Vorel ale neinkasoval. Všetky streli gólmani vedeli vyriešiť bez vážnejších problémov. Aktívny bol potom najmä Castaňeda a keď si už vypracoval ideálnu pozíciu, Iliev mu radosť nedoprial. Aj po hodine hry bol tento hráč v permanencii, ale po peknej akcii napokon mieril len tesne vedľa. Gól nepriniesla ani situácia zo 78. minúty. El Moudane mieril len do žrde. A tak sa nečakane radovali napokon hostia. Ventúrov center napokon skončil po teči de Assisa v bráne a bolo 0:1. Domáci na to už nestihli odpovedať a tak si tri body prekvapujúco vezie domov Sereď. A to aj preto, že Akinyoola v obrovskej šanci mieril v závere len do gólmana.

Autor: Ľubomír Hudačko