04.07.2020 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 0:0

Dva celky z nadstavbovej skupiny Fortunaligy o udržanie sa v najvyššej súťaži - FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - si v sobotu rozdelili po bode za bezgólovú remízu 0:0.

Vo ôsmej minúte poslal Orávik z pravej strany center na zadnú žrď, kde sa do vzduchu zavesil Duga. Veľmi dobrý zákrok však predviedol Vorel. Nasledoval roh pre Senicu. V 24. minúte Sloboda rozohral na pravé krídlo. Švec poslal loptu na malé vápno, úplne voľný Cmiljanić však zľuftoval, pričom si takmer odkopol uši. Hneď nato ešte z druhej vlny pálil Ďubek, no dobre zasiahol Vorel.

V 48. minúte mali protiútok Záhoráci. Akinyoola poslal loptu naľavo, odkiaľ si ju Eneji vzal so sebou do vápna a prudko vypálil k žrdi. Dobre zasiahol Chovan. V 53. minúte Yenne dobehol center na pravom krídle. Prihral do šestnástky, kde si priestor urobil Akinyoola a ľavačkou zakončil tesne nad bránku. Po hodine hry sa Akinyoola ocitol v šestnástke pred posledným obrancom, cez ktorého vystrelil do žrde. Druhý polčas sa hral v slušnom tempe a diváci videli aj šance. V 69. minúte získal loptu na krídle Yenne. Dostal sa do pokutového územia, kde si pripravil pozíciu, prekonal Chovana a trafil žrď. Odrazenú loptu prevzal Tóth, ktorý namiesto odkopu vymýšľal a nakoniec trafil protihráča. Od neho sa lopta odrazila tesne vedľa brány. Minútu pred koncom riadneho hracieho času sa do dobrého pokusu Akinyoolu nešťastne postavil Černák. V zápase Senice a Zlatých Moraviec v sobotu podvečer gól nepadol.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu