11.07.2020 18:00 CET
1 : 0
(1:0)

FK Pohronie - FK Senica 1:0

Pohronie sa zachránilo! Nováčik sezóny si napokon na záver dvomi výhrami vybojoval účasť v ďalšom ročníku a to napriek tomu, že sa mu dlho nedarilo a bol na chvoste. Výhra so Senicou však znamená, že ho ani nemusel zaujímať výsledok Nitranov.

Veľa radosti nováčik v premiérovej sezóne svojim divákom nepriniesol, ale o to viac si ich udobril na záver ročníka. Dve výhry za sebou znamenajú, že sa napokon udrží medzi elitou a to by čakal po nemastnom priebehu asi málokto. Od začiatku zápasu sa však divák šancí nedočkal, domáci vyčkávali a hru kontrolovali so zatiahnutou obranou. Prvá možnosť prišla až po polhodine hry, hlavička Abraháma sa však vďaka výbornému zákroku Vorela neujala. Gólman mal prácu aj po centri Mazana, v skrumáži však Badolo nedal. Ešte pred polčasovou prestávkou to ale domáci tím už dokázal. Hlavičkou sa tentoraz už Abrahám presadil a bolo tak veľmi potrebných 1:0. Hatok neskôr takmer pridal druhý zásah, no pískal sa ofsajd.

Po prestávke to už domáci chceli mať čím skôr za sebou, hostia však ešte boli nepríjemní a chceli sa rozlúčiť s ročníkom aspoň bodom. Najmä Badolo sa ocitol v dobrej šanci, ale Vorel sa nenechal prekonať. V šanci bol pri hlavičke Dzurík, no hosťujúci brankár bol opäť proti. Loptu na svojich kopačkách držal nováčik súťaže, nechcel ju pustiť zo svojej moci a tlačil očami čas do 90. minúty. Napokon to dokázal a ubránil sa, čím si tromi bodmi zabezpečil účasť aj v nasledujúcej sezóne. Nitra tak ešte putuje do baráže o udržanie sa, kde vyzve víťaza II. ligy, Dubnicu.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com