03.08.2019 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 1:0

ViOn Zlaté Moravce zaknihoval na domácej tráve víťazstvo, keď v treťom kole Fortunaligy zdolal Zemplín Michalovce tesne 1:0 (1:0).

V tretej minúte pretlačil loptu v šestnástke cez obrancu hostí Vojtka Tkáč a následne zblízka trafil ľavú tyč. Od nej sa lopta odrazila pred odkrytú bránu k osamotenému Ďubekovi. Jeho dorážku na bránkovej čiare vyrazil brankár Kira. V siedmej minúte sa k priamemu kopu postavil Ďubek a strelou do ľavej šibenice nedal Kirovi šancu - 1:0. Po polhodine hry a jednej minúte na Ďubekov center zareagoval Asanović a hlavou poslal loptu nad michalovskú bránu.

V 51. minúte Danko zakrútil loptu z rohového kopu pod brvno a brankár Pindroch vytesňoval mimo. V 63. minúte bol Tkáč v ofsajde, a tak jeho gól neplatil. O dve minúty sa po prihrávke z pravej strany na hranici šestnástky dostal k lopte striedajúci Hovhannisyan a strelou z prvej namieril presne k vzdialenejšej tyči. Domáci brankár skvelým zákrokom vyrazil tesne vedľa brány. Tóth výbornou prihrávkou vysunul za obranu Michaloviec Válovčana, ktorý sa dostal do samostatného úniku. Z výbornej streleckej pozície ale minul bránu. Neujala sa ani hlavička Griča, ktorý bol pred bránkoviskom úplne voľný. V 88. minúte namieril do stredu brány Rodrigues Junior. V nadstavenom čase Kovaľ po Ďubekovom vysunutí preloboval vybiehajúceho Kiru. Za loptou, smerujúcou do brány, ešte nabiehal Rodrigues Junior, no tesne pred ním a spred bránkovej čiary odhlavičkoval Grič. FC ViOn Zlaté Moravce zdolal MFK Zemplín Michalovce 1:0. Východniari ostávajú na dne tabuľky, a to stále bez streleného gólu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu