26.10.2019 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 1:0

FC ViOn Zlaté Moravce potvrdil lepšie tabuľkové postavenie a hoci len o gól, dovtedy posledný celok Fortunaligy FC Nitra zdolal v trinástom kole jesennej časti 1:0 (0:0).

Regionálne derby bolo od úvodu opatrné. S pribúdajúcim časom sa domáci čoraz viac tlačili pred pokutové územie hosti. V 17. minúte Čögley prihral Rodriguezovi na hranici malého vápna a jeho strela tesne minula pravú žrď Šípošovej brány. V 22. minúte ViOn pekne zakombinoval po osi Čögley - Asanovič - Duga. Koncovku posledne menovaného eliminoval Šípoš. Skóre sa mohlo meniť v 33. minúte na opačnej strane. Faško vysunul Ristovského a ten sám pred Pindrochom mieril do neho. K odrazenej lopte sa dostal Šefčík, ktorého pádom pod nohy takisto vychytal Pindroch. V 37. minúte na Orávikov roh vyskočil Asanovič, ale jeho hlavičke chýbali decimetre.

Druhý polčas začal pre ViOn výborne. Striedajúci Švec si na hranici pokutového územia poradil s dvomi obrancami Nitry, spätnou prihrávkou našiel Kovaľa a jeho strela s prispením jemného teču Farkaša skončila v sieti - 1:0. Po hodine hry napriahol z dobrých 20-tich metrov Duga, ale jeho vydarený projektil Šípoš vytesnil na roh. V 64. minúte Kovaľov center našiel na päťke Asanoviča, a jeho hlavička letela o pár centimetrov mimo brány. V 77. minúte nitriansky pobyt pred pokutovým územím Moraviec zakončil nevydarenou strelou Chobot. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, ale v koncovke im chýbal nápad, či moment prekvapenia. FC ViOn Zlaté Moravce zdolal FC Nitra jediným gólom zápasu 1:0 a jeho vydarená jeseň pokračuje. Nitra paradoxne poskočila na predposledné miesto tabuľky, keď je už o skóre lepšia ako nováčik z Pohronia.

Autor: Dušan Guman / sport.sk