21.09.2019 19:00 CET
0 : 2
(0:0)

FC Nitra - Zemplín Michalovce 0:2

Deviate kolo Fortuna ligy prinieslo aj malé prekvapenie, keď domáci celok FC Nitra nestačil na hostí z východu republiky a mužstvu MFK Zemplín Michalovce podľahol 0:2 (0:0).

Po štvrťhodine hry sa Ristovski postaral o najväčšie vzrušenie úvodu zápasu na riedko zaplnených tribúnach. Prekonal aj obranu hostí, brankár Kira zmenšoval strelecký uhol a nasledovala prihrávka na Chobota. Tento hráč však poslal loptu vysoko vysoko nad. V 34. minúte vyzvŕtal Kountouriotis dvoch obrancov Nitry. Lopta bránu minula len o vlások.

Do uplynutia hodiny hry ostávala minúta, keď hostia kiksli v obrane. Domáci Magda nevyužil čistú šancu: ľavou nohou netrafil ani len priestor michalovskej brány. Po hodine hry Sidibé podkúril pre zmenu nitrianskemu gólmanovi, ale Šípoš sa vyznamenal a nasledoval roh. Autorom centra bol Igor Žofčák. Na jeho loptu si nabehla nová posila Zemplína Soler a Šípoš bol bezmocný - 0:1.

V 78. minúte Sidibé vytvoril šancu Turíkovi. Bol v ťažkej pozícii, no trúfol si na strelu pravačkou bez prípravy a pozdravil tribúny. V 80. minúte nerozvlnil po dobrom centri nitriansku sieť Turík. V 90. minúte mal ľahkú prácu Sidibé, ktorý prekonal Šípoša druhýkrát a definitívne rozhodol. V nadstavenom čase ešte Grič nastrelil brvno a Turík z dorážky rozvlnil bočnú sieť. Michalovce vyhrali na pôde Nitry 2:0 a polepšili si tromi bodmi.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu