10.08.2019 19:00 CET
3 : 2
(1:0)

FC Nitra - ŠKF Sereď 3:2

Konečne sa z gólov a najmä bodov raduje aj Nitra. V dramatickom dueli porazila Sereď a pripisuje si prvé tri body v tejto sezóne. Rozhodli o tom Chobot a Ristovski.

Už nebolo na čo čakať a preto sa Nitra rútila dopredu už od začiatku duelu. Podhorin mohol upraviť skóre, ako prvý, ale jeho rana mierila vedľa. V 8. minúte pálil chorvástky záložník Gatarič, no brankár Iliev jeho strelu spoza šestnástky bez problémov kryl. Zmeniť stav stretnutia mohol aj na druhej strane Cleber, no neuspel. Nepochodil ani Ristovski, no prvý gól Nitranov strelil Chobot po polhodine hry. Peknú loptu upravil do siete hlavou a bolo 1:0. Vyrovnať mohol Špehar, ale v sľubnej príležitosti mu nedovolil radosť z gólu Farkaš. Aj preto domáci viedli po polčase 1:0.

Nitra nenechala nič na náhodu a hnala sa dopredu aj po prestávke. Ristovski namieril po chybe obrane presne a bolo už 2:0. To však nebolo všetko, onedlho mohol zvýšiť skóre Chobot, ale nedal v dobrej možnosti. Po hodine hry sa však aktívny Ristovski opäť presadil, po faule sa pískala penalta. Tú premenil a upravil na 3:0. Takto si to Nitrania predstavovali. Špehar ešte 15 minút pred koncom duel zdramatizoval zásahom na 3:1 a po trme vrme dal gól aj Jureškin na 3:2. Nitra sa tak zrazu strachovala o výsledok, ale napokon si ho ustrážila a konečne si pripisuje prvé body aj góly na konte. Nič na tom nezmenila ani červená karta, ktorú dostal Ba.

Autor: Ľubomír Hudačko