13.06.2020 20:00 CET
5 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - Zemplín Michalovce 5:0

Výprask 5:0 vrátila Dunajská Streda Michalovciam navlas rovnako. Východniari ešte v novembri takýmto výsledkom svojho súpera deklasovali a teraz pocítili, čo to je inkasovať rovnaký prídel. Hattrickom sa zaskvel Divkovič.

Prvá šanca prišla už po pár minútach, Divkovič ale ešte nedal. Veľa ich následne ani nebolo, no ak áno, určite len v podaní DAC-u. Davisov priamy kop o niečo neskôr našiel hlavičku, ktorú Beskorovajnyj poslal tesne mimo. Po polhodine hry sa ale už skóre menilo a tešili sa domáci. Kalmár s Ramirezom zakombinoval a Divkovič pohodlne upravil stav na 1:0. Divkovič potom už po teči nepridal druhý zásah a pokus Schäfera spoza šestnástky sa takisto neujal v prvom polčase.

Ten druhý bol opäť v réžii žltomodrých. Z hranice vápna mohol zvýšiť Kalmár, ale neradoval sa len tesne. Šimič však neskôr našiel hrdinu dňa Divkoviča, ktorý to napálil presne a bolo už 2:0. DAC potom chyboval v rozohrávke, ale Kvocera z toho nič nezískal. Prešla hodina hry a bolo definitívne rozhodnuté. Blackman centroval a Kalmár zavesil na 3:0. Ten istý hráč potom nahrával, hádajte komu, Divkovičovi a bolo 4:0. Jedlička dovtedy prácu nemal, prišla až po štvrtom góle, hlavičku Vojtka ale nepustil za chrbát a podržal svoj tím. V závere ešte DAC zvýšil na 5:0, trafil sa Blackman. Domáci tak vrátili prehru o 5 gólov z novembra 2019 navlas rovnako.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com