18.08.2019 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Zemplín Michalovce 1:1

O body v nedeľnej dohrávke Fortuna ligy bojovali ešte tímy Dunajskej Stredy a Michaloviec. Napokon si podelili po jednom, hoci vyhrať mohli obaja.

Veľmi rýchlo sa dostali do vedenia prekvapujúco východniari a od tej chvíle bolo jasné, že ich defenzíva dostane poriadne zabrať. Po ôsmich minútach totiž nová posila Modibo pekne obišiel obrancu a nedal šancu ani gólmanovi - 0:1. Šancu na vyrovnanie mal K. Vida potom neskôr, ale na brankára nevyzrel a nepochodil hlavičkou ani Kružliak. V 20. minúte mali domáci opäť veľkú šancu na vyrovnanie, dlhý center ešte K. Vida predĺžil, vybiehajúci Kira loptu podbehol, no Ramirezov pokus z čiary vykopol Rota. Kira potom nedoprial vyrovnanie ani Koštrnovi. M. Vida po ďalšej akcii v šanci nedal dôvod na radosť sebe a spoluhráčom, keďže poslal odrazenú strelu len vedľa brány. Naopak, zvýšiť vedenie mohol Modibo, ale nedal v šanci na druhej strane, len tesne minul.

Po prestávke zaujal peknou individuálnou akciou Koštrna, ale skóre sa nemenilo ani v 52. minúte. V 68. minúte po centri hlavičkoval z päťky Ramirez, výborným zákrokom sa znova zaskvel Kira. DAC sa napokon predsa len dočkal a to štvrťhodinu pred koncom. Center Koštrnu poslal do bránky hlavou Taiwo. O dve minúty naskôr prišiel Blackmanov center a Ramirezovu hlavičku musel vyboxovať Kira. Domáci poriadne tlačili súpera, Zemplínčania sa držali len zubami-nechtami. Napokon prišla ešte jedna možnosť, Ramirez zľava však mieril len do bočnej siete a preto si tímy napokon body delili.

Autor: Ľubomír Hudačko