02.11.2019 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - ŠKF Sereď 0:0

Štrnáste kolo Fortunaligy prinieslo na Žitnom ostrove deľbu bodov, keď domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda remizoval s ŠKF iClinic Sereď bez gólov 0:0.

Prvý strelecký pokus prišiel na začiatku piatej minúty. Ilieva sa rozhodol preveriť Kalmár, ale jeho strela gólmanovi hostí nerobila problémy. Veľkú šancu mal DAC aj v deviatej minúte: Blackmanovu prihrávku z pravej strany poslal Ramirez z päťky nad. Na ďalšiu schopnú akciu museli diváci čakať až do 28. minúty. Vtedy Ronan nastrelil z 15-tich metrov ľavú žrď. O minútu neskôr Pankaričan vybojoval loptu pre Ivána, ktorý zakončoval zblízka, avšak Jedlička sa predviedol v najlepšej forme. Odrazenú loptu sa ešte snažil hlavičkovať Metalsi. Prvý polčas veľa šancí nepriniesol; hralo sa prevažne medzi šestnástkami s množstvom chýb na oboch stranách.

Druhé dejstvo začali lepšie domáci. V 49. minúte zahrával Davis priamy kop od rohovej zastávky. Center hlavičkoval Ramirez tesne vedľa. V 58. minúte vyskúšal strelu K. Vida a trafil pravú žrď. Dunajská Streda vyvíjala na Sereď veľký tlak, ale do vyloženej šance sa nedostávala. V 74. minúte sa to podarilo Kalmárovi, a jeho strelu stihol zblokovať Slaninka. V 77. minúte vystrelil z hranice pokutového územia striedajúci Fáby a nechal vyniknúť Ilieva. O dve minúty neskôr po rohovom kope Ronana lopta skončila v sieti, ale gól po faule na brankára neplatil. V 81. minúte po rohu Fábryho poslal z dvoch metrov loptu nad Beskorovajnyj. V 84. minúte po centri hlavičkoval do rúk Ilieva Oravec. V nadstavenom čase chcel zmeniť skóre Kružliak, ale Iliev nechyboval ani tentoraz. DAC Dunajská Streda neprekonal obranu Serede, s ktorou napokon iba remizoval 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk