18.08.2018 19:00 CET
1 : 1
(1:1)

Zemplín Michalovce - FK Senica 1:1

Prvý bod zaznamenal v aktuálnom ročníku Fortunaligy MFK Zemplín Michalovce. Na domácej tráve si na východe republiky podelil body s FK Senica po výsledku 1:1 (1:1).

V siedmej minúte Žofčákova prihrávka bola zblokovaná. Žofčák sa dostal k lopte opäť a zvnútra šestnástky trafil Tabordu, ktorý vyrazil na roh. V deviatej minúte prišla trma-vrma po centri do šestnástky. Taborda najprv zlikvidoval strelu Turika, avšak na dorážku Žofčáka z niekoľkých metrov bol krátky - 1:0. V 27. minúte sa po vhadzovaní Asmaha dostal do brejku Azankpo a technicky zvnútra pokutového územia obstrelil Kiru - 1:1. V 37. minúte Kira úspešne vychytal Castaňedu. Domáci gólman zasiahol ľavou nohou. V 39. minúte išla lopta od špičky kopačky Diarra mimo. V 44. minúte Vaščák zamotal hlavu súperovi na bránkovej čiare. Najprv bola jeho strela zrazená, potom Žofčákovi nabil na gól. Strelec prvého gólu v zápase to mieril k vzdialenejšej žrdi. Taborda už bol prekonaný, ale strelu zastavil Roberto Dias. V 51. minúte prudko zakončil Azankpo, keď half volejom mieril priamo do miest, kde bol Kira. V 53. minúte si loptu spracoval Castaňeda a preveril pozornosť strážcu zemplínskej brány. V 72. minúte nechal z protiútoku vyniknúť Kiru Azankpo. Zemplínčania tlačili svojho súpera. Sulleyho hlavička po jemnom centri Žofčáka skončila na bránkovej sieti. Po troch nadstavených minútach zápas skončil. Zemplín Michalovce remizoval so Senicou 1:1.

"Začiatok zápasu bol z našej strany dobrý. Prvých dvadsať minút sme hrali to, čo sme chceli. Išli sme do vedenia, no potom sme inkasovali gól z prvej strely na bránku. Mali sme dostatok možností streliť druhý gól, ale v šestnástke nám chýbala rozvaha. V druhom polčase sme prepadávali v obrane, súper mal po jednoduchých prihrávkach viaceré šance. Potrebujeme skvalitniť hru najmä v súperovej šestnástke," povedal po zápase tréner Michaloviec Anton Šoltis. "Oba tímy chceli body. My sme boli v úvode zápasu zaskočení, potom sme to však vyrovnali. Neskôr si oba tímy vytvorili mnoho šancí, no nepremenili ich. Z Michaloviec si odnášame jeden bod. Berieme ho, ale myslím si, že sme mohli mať aj tri," uviedol tréner hostí Frederico Ricardo.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu