01.12.2018 14:00 CET
3 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 3:0

Michalovce sa pevne chopili šance hrať v prvej šestke a ViOn Zlaté Moravce zdolali na východe republiky presvedčivo 3:0 (1:0).

Na Zemplíne sa striedalo už v deviatej minúte. Zraneného hlavného rozhodcu Ivana Kružliaka vymenil Boris Marhefka. V 21. minúte Čögley vysunul Brašeňa. Ibaže nabiehajúci hráč trafil loptu katastrofálne a do stredu brány; Kira nemal čo riešiť. V 25. minúte Kolesár predviedol minimálne 60-metrový šprint k rohovej zástavke. Tam loptu dobehol, zasekol si protihráča a odcentroval k bližšej tyči. Domáci kapitán Vaščák však bol nepripravený, loptu si spracoval len hruďou a odskočila mu vedľa pravej žrde. V 38. minúte Vaščákovi chýbalo k zakončeniu pár centimetrov. V nadstavenom čase zahrávali Michalovčania štandardku z vyše tridsiatich metrov. Vojtko sa odpútal od strážcu a vysokou hlavičkou preloboval vybiehajúceho Krnáča - 1:0.

V 50. minúte sa milý počin podaril Turikovi, keď prekopol aj tribúnu štadióna. A to z deviatich metrov. V 57. minúte Dankov pokus prešiel cez múr a napokon opečiatkoval spojnicu Krnáčovej brány. V 58. minúte si chcel obranca hostí pomôcť hruďou, ale priplietla sa mu do toho ruka. Východniari tak zahrávali pokutový kop. Zodpovednosť na seba vzal Kolesár a nepomýlil sa - 2:0. V 64. minúte Ewertonovu koncovku zo šiestich metrov zblokoval Rota, lopta sa odrazila na Brašeňa. Ďalší blok pri svojom sklze predviedol Beskorovajny. V 65. minúte center na malé vápno premenil na koncovku Práznovský. Kira rýchlo zasiahol a nedopustil zmenu skóre. V 74. minúte technicky zakončil Danko; jeho obstrel mieril k žrdi. Krnáč vytlačil na roh. Danko dobre strieľal aj v 79. minúte.

V 84. minúte zbehol za obranu Nawotka. Poliak z uhla prekvapil Krnáča, ktorý očakával skôr center a aj preto nechal pri bližšej žrdi miesto - 3:0. Bol to vôbec prvý gól Nawotku vo Fortunalige. Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil. Zemplín Michalovce potvrdil papierové predpoklady aj dobrú formu a urobil vážny krok k účasti v prvej šestke, keď FC ViOn Zlaté Moravce porazil jednoznačne 3:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu