23.02.2019 16:00 CET
0 : 0
(0:0)

Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0

V nepríjemnej zime odohrali duel 20. kola Fortunaligy medzi domácim MFK Zemplín Michalovce a FK Nitra. Uzimení diváci nevideli ani jeden gól.

V jedenástej minúte mali Zemplínčania menšie komplikácie s rozohrávkou. Brankár domácich bez prípravy vykopol loptu medzi divákov. Centrovať sa viackrát pokúšal Žofčák. Robil to dobre, ale nenašiel tú správnu hlavu. V 22. minúte nabral rýchlosť Bilovský. Nasledovala strela. Kira ju bez akýchkoľvek problémov chytil. V 37. minúte si východniari pýtali ruku v pokutovom území. Hlavný arbiter Marhefka bol však proti. Už v ďalšej minúte Casado spracoval loptu a asi z 25 metrov vypálil. Pindrocha natiahol, ale jeho pokus letel vedľa ľavej žrde.

Takmer po hodine hry sa do lopty z diaľky oprel Danko, a tá obtrela bočnú sieť. Ďaleko od prekonania Pindrocha nemal Sulley. Brankár hostí loptu zachytil na bránkovej čiare. V 60. minúte Vestenický mienil obísť Kiru a zakončovať do poloprázdnej brány. Domáci brankár vytesnil kolenom na roh. Michalovce prepadávali v obrannej činnosti, ale Nitra to nevyužila. V 74. minúte dôrazný Niba v pokutovom území dostal na zem rukami Tounkaru, ale penalta sa nepískala. V 79. minúte Kolesárovu strelu Pindroch vyrazil a neujala sa ani dorážka Beskorovajneho.

V 82. hostia stopli dve strely Zemplína. Obranným zákrokom sa pri zastavovaní strely Tounkaru prezentoval jeden z Trogárov. Následná prudká strela Kolesára trafila do tváre Zgrablića. Východniari v závere Nitranov zatlačili, ale neuspeli. Zemplín remizoval s Nitrou bez gólov 0:0 a nevyžil príležitosť výraznejšie si upevniť pozíciu v hornej nadstavbovej šestke o titul.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu