27.10.2018 17:00 CET
2 : 1
(0:0)

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 2:1

MFK Zemplín Michalovce potvrdil v trinástom kole Fortunaligy dobrú výsledkovú formu a DAC Dunajská Streda zdolal na východe republiky 2:1 (0:0).

Od prvých minút videli diváci obojstranne útočný futbal. Domáci nejavili voči druhému celku tabuľky žiadny rešpekt. Skóre mohli otvoriť už v tretej minúte. Po skrátenom rohu Sulley hlavičkoval do náručia brankára Jedličku. V desiatej minúte sa hostia prezentovali strieľaným centrom z ľavej strany, a Bayo zahodil veľkú šancu. V 14. minúte Zemplín rýchlo kontroval a Sulley v ťažkej pozícii hlavičkoval nad. Michalovský gólman potom vychytal Kristiána Vidu. Herc pálil privysoko. Kira zahviezdil ešte dvakrát, keď zneškodnil príležitosti Kalmára a Baya.

Na začiatku druhého dejstva útočná snaha mužstiev opadla. Naštartovala sa znova po hodine hry. V 60. minúte otvoril skóre priamo z priameho kopu Davis - 0:1 z pohľadu domácich. Už o osem minút po tomto momente spoza šestnástky strelou k žrdi vyrovnal Turik - 1:1. V 75. minúte Bayo preloboval Kiru, avšak z bránkovej čiary vykopol loptu Beskorovajny. O dve minúty michalovský brankár vytesnil na roh hlavičku Divkoviča. Sulleyho hlavička zablúdila do náručia Jedličku. O všetkom sa rozhodlo v 85. minúte. Po michalovskej kontre sa k lopte dostal Peter Kolesár a zoči-voči gólmanovi vsietil rozdielový gól. Zemplín Michalovce zdolal Dunajskú Stredu 2:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk