08.12.2018 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

Michalovce vyhrály počtvrté v řadě, tentokráte v Podbrezové

Posledné jesenné kolo potvrdilo zlú formu Podbrezovej a výbornú formu Michaloviec. Zemplín zvíťazil na pôde železiarov 1:0 (0:0) gólom v 90. minúte.

V Podbrezovej museli pred zápasom odpratať sneh z hracej plochy, hralo sa v chladnom počasí. Navyše diváci v prvom polčase kvôli dianiu na ihrisku zo sedadiel nevstávali. Viac hrozili hostia. Carrillovu hlavičku v šestnástke eliminoval Kuciak. Vojtko z hranice šestnástky mieril nepresne. Podbrezovčania mali príležitosť po rohovom kope, keď hlavičkoval Bartoš, avšak iba nad. V 39. minúte rozvlnil sieť Bernadina, ale predtým nedovolene odtlačil Carrilla, takže gól neplatil.

Po zmene strán mal dve veľké šance Vaščák. Už po minúte prudko strieľal z rohu pokutového územia; Kuciak jeho presnú ranu vyrazil. Podobne sa zaskvel po hlavičke michalovského útočníka. Bernadina potom po rohu hlavičkoval chrbtom otočený k bránke, ale Kiru nezaskočil. Hral sa naďalej vyrovnaný futbal bez veľkých šancí. V závere nepresne pálil Breznaník a dlhý pas na opačnej strane striedajúcemu Kurminowskemu skôr dostihol Kuciak. Ten kapituloval až v poslednej minúte. Center Danka riešil sklzom, trafil pred ním stojaceho Vaščáka, od ktorého sa lopta odrazila do bránky - 0:1. V nadstavenom čase mohol z hranice päťky vyrovnať Leško, no tečovaná lopta išla tesne vedľa žrde.

"Bol to naozaj skôr bojovný zápas. Chceli sme eliminovať silné stránky súpera. Vedeli sme, že je rozbehnutý, má rýchly prechod, technických hráčov. My sme neboli takí živí, dôrazní, agresívni smerom dopredu. Prvý polčas sme sa len hľadali, druhý začal lepšie súper a Kuciak chytil dve šance. V závere sme sa nadýchli k tlaku, ale väčšie šance sme si nevypracovali. Dúfali sme, že budeme zahrávať aj nejakú štandardku. No, žiaľ, futbal je raz taký. Zatúlaná lopta, zlý odkop a tri body putujú na východ. Sme z toho smutní," povedal po zápase tréner domáceho mužstva Gergely Geri. "Videli sme bojovný futbal, tej krásy veľa nebolo. My sme podali dobrý výkon v defenzíve. Súpera sme až na dve strely a hlavičku po štandardnej situácii do vážnejších situácií nepustili. To sme chceli, no chceli sme byť aktívnejší aj v útoku, a to sa nám nedarilo. Prvý polčas takmer vôbec. Prechod do ofenzívy nebol taký, aký sme chceli. Po zmene strán sme mali dve čisté šance a Kuciak to dobre chytil. Boli sme trošku nebezpečnejší, ale robili sme aj ľahké chyby v prechode, čo nás stálo veľa síl. Plynulosť hry z našej strany trpela, nebolo to ono, ale šťastie sa v závere priklonilo k nám a odvážame si tri body," pridal svoje postrehy tréner víťazných Michaloviec Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / sport.sk