27.10.2018 16:00 CET
0 : 2
(0:1)

Železiarne Podbrezová - Slovan Bratislava 0:2

V trinástom kole Fortunaligy zvíťazil favorit. FK Železiarne Podbrezová podľahol na domácej tráve Slovanu Bratislava 0:2 (0:1).

Prešlo iba 70 sekúnd zápasu a po rohu predĺženú loptu Ljubičiča poslal Bajrič pod brvno - 1:0 pre belasých. Od toho momentu hostia hrali technicky a esteticky. Železiari hru vyrovnali. V 22. minúte tečovanú strelu Holmana z 30-tich metrov vyrazil Kuciak na roh. To bol koniec bratislavským šanciam. Domáci hrozili najmä pri štandardných situáciách. Sedláček v 32. minúte poslal loptu nad. V 40. minúte po priamom kope Leška netrafil hlavou Mikuš. Center Viazanka odvrátil na roh s ťažkosťami Ljubičič. V 43. minúte Lepieš koníčkom ohrozil Greifa, no jeho skákavý pokus skončil nad brvnom.

Domácich po otočke brzdilo veľa nepresností, v čom bol Podbrezovej Slovan rovnocenným súperom. V 60. minúte hlavičkoval Šporar vedľa. V 66. minúte musel zasiahnuť Kuciak. V 73. minúte stratili Horehronci loptu, Šporar poslal loptu na voľného Ljubičiča, a ten už zblízka nezaváhal - 2:0 pre hostí. Dvojgólové vedenie si tabuľkový líder bez problémov ustrážil. V 87. minúte spoza šestnástky dvakrát zakončoval Leško, ale bol vždy zblokovaný. V 89. minúte hlavičku Bernardinu vytisol brankár Greif nad brvno. Železiarne Podbrezová podľahli Slovanu Bratislava 0:2 (0:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk