01.12.2018 14:00 CET
1 : 1
(1:1)

Železiarne Podbrezová - ŠKF Sereď 1:1

Predposledné jesenné kolo prinieslo na Horehroní deľbu bodov, keď FK Železiarne Podbrezová remizoval s ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:1).

V trinástej minúte získal loptu pred šestnástkou Obročník. Vyslal pozemnú strelu, ktorú tečoval Michalík a Penksa nemal šancu - 1:0. V 17. minúte centroval Sus, kde sa vo vzduchu poľahky presadil Ventúra. Navyše jeho hlavičku tečoval Ulrich, čím zmenil smer lopty a Kuciak už zareagovať nestihol - 1:1. V 24. minúte odvrátil center na prednú žrď Hučko. Po ďalšom pase loptu v malom vápne tečoval Bernadina a tá skončila na brvne. Akciu zavŕšil Obročník pokusom tesne vedľa.

V 54. minúte zahrávala Podbrezová priamy kop a jej center do malého vápna bol nebezpečný. Bernadina zakončoval v stopercentnej šanci do Penksu, ktorý vytiahol veľmi dobrý zákrok. Už o štyri minúty nato strieľal Mikuš. Zrazený pokus menovaného skončil rohom, po ktorom do bočnej siete hlavičkoval Bartoš. Po hodine hry technický počin Mikuša letel tesne nad. V 74. minúte Mikuš mieril do obrancu, avšak následne pálil z mierneho uhla Breznaník, aby nakoniec Bernadina zblízka rozvlnil bočnú sieť. V 76. minúte dobrý priamy kop Serede odvrátil Bartoš. Ďalšie dva strelecké pokusy neboli márne, ale súper ich zablokoval. V 83. minúte to z diaľky technicky a pod brvno proboval Leško, no Penksa zareagoval. V poslednej minúte riadneho hracieho času veľmi dobrý zákrok vytiahol Kuciak a nepustil iClinic do vedenia. V nadstavenom čase sa do veľkej šance dostal Breznaník, avšak pred päťkou si zbytočne posúval loptu a napokon trafil len obrancov súpera. Podbrezová remizovala s nováčikom zo Serede zmierlivo 1:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu