03.11.2018 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Železiarne Podbrezová 2:0

Všetky tri body ostávajú aj v Trnave, pretože minulosezónny majster zdolal Podbrezovú 2:0. Všetky tímy Fortuna ligy tak v 14. kole na domácej uspeli naplno.

Favoritom zápasu bol Spartak, preto už v úvode hry to chcel potvrdiť a hrnul sa dopredu. Už po siedmich minútach mohlo prísť k zmene skóre, ale Malecki svoju šancu nevyužil. Predkopol si loptu príliš a potom už nemohol strieľať. V 14. minúte sa kopal priamy kop a Radova lopta skončila v bráne, domáci veľmi rýchlo viedli 1:0. Kuciak mal potom šťastie, že Malecki netrafil jeho vinkeľ, mohlo to byť pre hostí ešte horšie. Ani šanca Čanturišviliho o niečo neskôr sa neujala, Kuciak bol pozorný. Podbrezová mala tiež šancu, ale center Viazanka nezakončil Leško. Obojstranne útočná hra pokračovala, ale absentovalo zakončenie, hlavne u domácich, ktorí mali niekoľko dobrých príležitostí. Svoj tím podržal Kuciak aj v závere polčasu, pretože hlavičku Ghorbaniho skvele zneškodnil.

Aj preto sa do druhého polčasu išlo za priaznivého stavu pre andelov. Vyrovnať sa nepodarilo Leškovi, pretože Chudý mu ju za chrbát nepustil. Potom zahrával priamy kop Rada a rovnako bol na mieste aj brankár hostí. Pred uplynutím hodiny hry po prihrávke Jirku zakončoval Kulhánek len do bočnej siete. Schirtladze sa následne dvakrát pokúšal zapísať do listiny strelcov, ale najprv Kuciak jeho šancu vyrazil a potom Gruzínec mieril nad. Hostia vrhhli sily do útoku a snažili sa vyrovnať, no napokon sa tešili domáci. Čanturišvili peknou strelou upokojil Spartak a podieľal sa na výhre 2:0.

Autor: Ľubomír Hudačko