29.09.2018 18:00 CET
1 : 2
(1:1)

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 1:2

Ani v derby proti Slovanu Trnava neuspela a na konte má už 6 prehier. Opäť sa do čierneho trafil najlepší strelec súťaže Andraž Šporar, domácim rýchly vyrovnávajúci gól Bakoša na body nepomohol. V závere zápasu rozhodol Dražič.

Čarovný mrak úspechu Slovana pokračuje aj po derby v Trnave. Belasí stále neprehrali a nič na tom nezmenil ani zápas v City arene, tentoraz už aj s koučom Ševelom na lavičke. V úvode zaujali len žlté karty, pretože rozhodca nervózny začiatok oceňoval práve týmto spôsobom. V 14. minúte mohol ako prvý udrieť Slovan, Moha však po odraze lopty netrafil bránu. Spartak bol vpredu nesmelý a skúšal len nakopávané lopty. Do hry im nezahralo ani vylúčenie trénera Látala na tribúnu. V 34. minúte sa po rohu dostal k strele z diaľky Čanturišvili, no Greif bol pripravený. Góly padli v závere polčasu a to na oboch stranách. Najprv Šporar poslal loptu do prázdnej brány po peknej kombinácii, no Trnava odpovedala Bakošom, ktorý v páde vyrovnal na 1:1.

Vyrovnanie vlialo domácim viac síl, ale Hladík hlavičkou neuspel a skóre neotočil. Slovan sa snažil oklamať pozornú obranu súpera kombinačnými akciami na jeden dotyk, ale vyloženú šancu si po nich nedokázal utvoriť. Po hodine hry zaujala šanca Mohu, no mieril vedľa. Veľkú šancu mal v 75. minúte Bakoš, ale pred otvorenou svätyňou mieril iba nad. Trnava túžila rozhodnúť, jej hráči sa tlačili dopredu, ale z náznakov šancí nič nevyťažili. Lenže stal sa presný opak, Moha našiel v závere zápasu Dražiča a prekonal Chudého gólom na 1:2. Ešte horšie to pre Spartak mohlo byť po šanci Šporara, ale 10 minút pred koncom mu chýbal krok. Výhliadky smerom k vysokým priečkam sa Spartaku vzďaľujú, pretože prehral už 6. zápas v sezóne.

Autor: Ľubomír Hudačko