20.04.2019 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FK Senica 0:1

Nečakaný výsledok sa zrodil v Trnave. Tá po odvetnom pohárovom zápase ani tentoraz Senici nedala gól, naopak, hostia sa radovali z troch bodov vďaka jednému vsietenému. A v záchranárskych prácach majú všetko vo svojich rukách, pretože Vion len remizoval. Hrdinom sa stal Deretti desať minút pred koncom.

V hre ide o veľa, veď Zlaté Moravce a Senica sa predbiehajú v tom, kto skôr získa viac bodov v boji o záchranu. Na šťastie pre Záhorákov Vion tentoraz nevyhral a dobrá správa pre nich je aj to, že do bojov o prežitie je už reálne namočená aj Podbrezová. V Trnave sa viac smerom dopredu snažila práve Senica, viackrát totiž ohrozila bránu súpera. Prvé nesmelé pokusy ešte toho veľa neznamenali, ale z bránkovej čiary musel po piatich minútach odvracať Janečka. Spartak mal za celý polčas len jednu dobrú príležitosť, keď v 16. minúte unikol po pravej strane Pekár a centrovanú loptu zakončil Yilmaz vedľa. Istejšia smerom dopredu bola stále Senica, ale vyložená šanca v prvom dejstve už neprišla.

Po prestávke sa pre zmenu aktívnejšie do útočenia zapájali Trnavčania, ale Senice nič podstatné vlaňajšiemu majstrovi nedovolila. V ojedinelej šanci Yilmaz mieril vedľa, písala sa 62. minúta. Po priamom kope Grendela neskôr mal prácu Taborda, ale poradil si. Desať minút pred koncom to ale prišlo. V tom čase Vion proti Nitre vyhrával a tak mala Senica namále. Mendesov center ale Deretti hlavou umiestnil do siete a Senica viedla. Pár minút pred koncom mieril vedľa hlavičkou Markoski a v závere bol na nosidlách vylúčený Grendel. Nič to ale už na výsledku nezmenilo a Trnava doma prekvapujúco podľahla zachraňujúcej sa Senici 0:1. Hostia tak poskočili vyššie, keďže Vion prišiel o výhru v nadstavenom čase.

Autor: Ľubomír Hudačko