24.11.2018 14:00 CET
2 : 3
(0:1)

Spartak Trnava - FC Nitra 2:3

16. kolo Fortunaligy prinieslo trnavskému Spartaku stratu všetkých troch bodov, keď na domácom trávniku podľahol celku FC Nitra 2:3 (0:1).

Úradujúci majster pokračuje v súťaži Európskej ligy v skupinovej časti, avšak domáca súťaž mu stále uniká. A to napriek tomu, že si v poslednom období tabuľkovo polepšil. Jeho súperom bol v sobotu popoludní na Štadióne Antona Malatinského celok FC Nitra, ktorý v tabuľke okupuje podobné vody ako červeno čierni.

Hostia otvorili skóre v "malom Ríme" už v šiestej minúte. Vtedy si dal vlastný gól Trnavčan Oliver Janso - 0:1. Chvíle "Andelov" prišli až po zmene strán. Vtedy domáci obrátili skóre vo svoj prospech. Šťastnými strelcami boli legionári Vachtang Čanturišvili a Kubilay Yilmaz - 2:1.

Keď už sa skalní fanúšikovia chystali na oslavy víťazstva domáceho celku, prišiel v Trnave šok. Spartak svoj jubilejný 800. zápas v najvyššej súťaži nielen nevyhral, ale napokon nezískal ani bod.

Najprv na začiatku nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Abdulrahman Taiwo - 2:2. A v 96. minúte rozhodol o výhre hostí Jaroslav Machovec. Spartak Trnava podľahol na svojej pôde FC Nitra prekvapujúco 2:3 a s 18-timi bodmi ostáva v ligovom pelotóne na šiestej priečke. Rovnako 18 bodov majú však teraz už aj siedma Nitra, ôsmy Trenčín a deviate Michalovce, ktoré triumfovali na pôde Senice jednoznačne 4:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk