24.05.2019 19:00 CET
3 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 3:1

Na Tehelnom poli sa prekvapenie nekonalo. ŠK Slovan Bratislava uzavrel sezónu víťazstvom nad ŠKF iClinic Sereď pomerom 3:1 (1:0). S kariérou sa v belasom drese lúčil kanonier Róbert Vittek.

Slovinský útočník Andraž Šporar dal svoj 29. gól v sezóne, čím vyrovnal strelecký rekord najvyššej slovenskej súťaže v podaní Róberta Semeníka z ročníka 1995/1996. S kariérou sa pred 11 330 divákmi rozlúčil najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie Róbert Vittek. Do zápasu nastúpil v 75. minúte. Hráčsku činnosť ukončil s 99 gólmi v belasom drese vo všetkých súťažiach. Slovan obsadil prvé miesto so ziskom 80 bodov za 25 víťazstiev, päť remíz a dve prehry so skóre 84:33. Sereď skončila hneď v nováčikovskej sezóne v hornom poltucte, na šiestom mieste nazbierala 38 bodov. Majstrovské oslavy Slovana odštartoval vo štvrtej minúte Dražič, keď sa presadil z bezprostrednej blízkosti po prihrávke Apaua z pravej strany - 1:0. Šporar naháňal strelecký rekord Róberta Semeníka. V súboji odstavil Michalíka, ale zakončil nedôrazne. Sereď to skúšala protiútokmi po zisku lopty, ale jeden zmaril ofsajdový verdikt a druhý nepresná prihrávka. Nezahrozila ani z rohového kopu. Na opačnej strane Ratao ani Dražič nedotiahli individuálne akcie.

Gólové ovocie nepriniesli po zmene strán spolupráca Rataa so Šporarom a Dražičom ani strela prvého menovaného o niekoľko minút neskôr. Šporara v 54. minúte v šestnástke podrazil Nwolokor. Šporar rozvlnil sieť z jedenástky - 2:0. Potom sa hra viac otvorila. Hostia znížili v 65. minúte, keď sa po centri z ľavej strany hlavou presadil Menich - 2:1. Šporarov prienik zastavil Hučko. Z následného rohu Šporar predĺžil loptu a Ratao skóroval do odkrytej bránky - 3:1. V 75. minúte sa za potlesku v stoji dostal na ihrisko Vittek, ktorý prebral kapitánsku pásku. V záverečných úsekoch hry sa Bratislavčania snažili dopriať Vittekovi alebo Šporarovi jubilejné góly, skóre sa však už nezmenilo. Slovan vyhral so Sereďou 3:1.

"Samozrejme, teší nás víťazstvo, s týmto cieľom sme do zápasu aj išli. Nebrali sme to len ako formalitu, spojenú s odovzdávaním trofeje. Chceli sme pomôcť Andražovi Šporarovi, aby strelil nejaký gól. Chceli sme pomôcť aj Róbertovi Vittekovi. Dostal sa do jednej vyloženej šance, ale nebol efektívny. Škoda, taký je život, možno keď najviac chcete, vtedy to nejde. Celá sezóna z našej strany bola výborná, bodový odstup od nášho prenasledovateľa je dostatočný. Máme najviac víťazstiev, strelili sme najviac gólov. Dovolím si povedať, že na prvom mieste sme zaslúžene. Patrične si to užijeme, dovolenka bude krátka a pripravíme sa na ďalší cieľ, ktorým je Európa," povedal po zápase tréner domácich Martin Ševela. "Gratulujem Martinovi k víťazstvu aj majstrovskému titulu, je to úžasné. Myslím si, že sme so Slovanom odohrali veľmi kvalitné stretnutie. Všetci vieme, že Slovan je veľmi kvalitné mužstvo, všetky formácie má vyrovnané, aj lavička je silná. Na veľký výsledok proti Slovanu musíte hrať na viac ako sto percent. Hráči odovzdali na ihrisku mnoho, pobili sa s tým, ale víťazí ten, kto dáva góly," uviedol tréner Serede Karel Stromšík.

Autor: Dušan Guman / sport.sk