11.05.2019 15:00 CET
6 : 2
(3:0)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 6:2

Veľký zápas pre Slovan k 100. výročiu založenia klubu dopadol skvele. Majster nastrieľal poltucet Žiline, ktorá stratila v boji o bronz a zrejme ho získa Ružomberok. Hattrickom sa zaskvel kanonier Šporar, ktorý má na kontre už 26 presných zásahov.

Viac ako 12 000 divákov sledovalo gólostroj domácich, ktorý začal už po 3. minútach. Šporar potrestal Anangovu nevydarenú malú domov hruďou a bolo 1:0. Lopta sa totiž odrazila od brvna presne k slovinskému zakončovateľovi a ten nemal problém skóre otvoriť. Neskôr sa tiež hralo viac na polovici hostí, ale veľké šance dlhšie neprichádzali. Hostia mali šancu po polhodine, ale Greif sa neenchal prekonať po akcii smerom k jeho svätyni. To však už Holman na druhej strane center Suchockého využil na ranu na 2:0. Škvarka neskôr napálil dobrú loptu, ale na smolu svojich farieb mieril len do brvna. Tri minúty pred koncom polčasu prišiel brejk Slovana, Šporar sa však netešil, lebo minul. Ale napravil to parádny zásah Dražiča, ktorý halfvolejom upravil na 3:0 pre domácich a so šošonmi bolo zle-nedobre.

Po prestávke to bola Žilna, ktorá zabrala a skóre ako tak začala korigovať. Gamboš upravil na 3:1 po peknej akcii, ale skvelý Šporar bol k nezastaveniu a dal ďalší gól už na 4:1. Hostia ani za výrazne nepriaznivého stavu nezložili zbrane a v 75. minúte zásluhou striedajúceho Valla znížili na 2:4. Desať minút pred koncom sa opäť menilo skóre, hattrick zaznamenal Šporar a vsietil už celkovo 26. gól v lige čo je po dlhých rokoch výrazne vysoké číslo pre jedného hráča. Už len tri zásahy ho delia od toho, aby vyrovnal kanonier Róberta Semeníka. V závere ešte na 6:2 pridal Moha a Žilina tak inkasovala ďalší vysoký počet gólov.

Autor: Ľubomír Hudačko