21.04.2019 15:00 CET
3 : 2
(1:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:2

Ďalšia výhra majstra Fortuna ligy prišla v nedeľnej dohrávke s Ružomberkom. Opäť sa presadil Šporar, dvomi gólmi prispel k výhre 3:2.

Prvý gól mohol padnúť už po pár minútach, ale Šporarovu hlavičku Macík zneškodnil. Hostia mohli domácich vzápätí potrestať, k lopte sa dostal v šestnástke Gál-Anrezly, no zblízka prestrelil. "Belasí" sa dočkali otváracieho zásahu v 20. minúte. Rabiu vysunul Šporara, ten si poradil s obrancom a nedal Macíkovi šancu. Domáci si v obrane nepočínali iste, ale Ružomberok doplácal na koncovku. Ešte do polčasovej prestávky mohol inkasovať druhýkrát, no Čavrič trafil iba žrď a tak sa skóre nemenilo.

Ale k jeho zmene došlo krátko po prestávke. Po rohovom kope sa dostala lopta ku Kružliakovi a ten vyrovnal - 1:1. Na opačnej strane sa dostal do zakončenia Rabiu, hlavou však tesne minul. V 55. minúte mohol poslať domácich do vedenia Holman, prihrávku striedajúceho Mohu však v poslednej chvíli odvrátil Kružliak. Bratislavčania zvýšili tempo, v 60. minúte Takáč fauloval vo vlastnej šestnástke Ljubičiča a Šporar sa z 11 m nepomýlil - 2:1. Ružomberok sa v závere pokúsil zabojovať, blízko k vyrovnaniu bol Mustedanagovič, jeho technický pokus šiel tesne vedľa pravej žŕdky. Slovan však hrozil z protiútokov a napokon uspel. Madleňákovu strelu vyrazil Greif, tá sa dostala k Mohovi, ten prihral na osamoteného Dražiča, ktorý poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Ružomberku sa predsa podarilo zdramatizovať záver, keď v 90. minúte skóroval Jedinák, ale napokon všetky tri body zostali v Bratislave.

Autor: Ľubomír Hudačko