24.11.2018 14:00 CET
1 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1

Aspoň bod zachraňoval Slovan štvrťhodinu pred koncom v zápase s Ružomberkom. Udržal si tak neporaziteľnosť, ale hostia dlho viedli a súpera zaskočili gólom tesne pred prestávkou.

Prvú šancu mal hosťujúci Gerec, ale premárnil ju. Potom skúsil Ljubičič kombinovať s Mohom, ale tam sa akcia aj skončila a nič vážne sa nedialo. Slovan nebol vo svojej koži, čo Ružomberčania chceli využiť a viac sa tlačili v ofenzíve. Šance Gála-Andrezlyho a Gereca však nemali dostatok dôrazu. Snažili sa aj o kombinačné akcie, no nevypracovali si žiadnu vyloženú príležitosť. To sa v úvodnej polhodine nepodarilo ani Slovanu, Bajrič sa po rohovom kope nepresadil hlavou. Macík mal potom prácu po priamom kope Holmana, ale podaril si a neinkasoval. Hostia však udreli v závere polčasu, Qose volejom upratal center do siete a do kabín išla Ruža za priaznivého stavu.

Rad bol teda na domácich, aby s výsledkom čo-to urobili. Božikov zo štandardky neuspel, aktívni boli hostitelia najmä po stranách. Slovan pre zmenu hrozil z priameho kopu, ten Holmanov po teči skončil len tesne nad. Tlak ašpiranta na titul silnel a do konca zápasu už veľa času neostávalo.

Zdalo sa, že prvý, kto porazí belasých v tejto sezóne bude Ružomberok, ale prišla 75. minúta a vyrovnanie. Savičevič urobil kus práce, po jeho akcii si odrazená lopta našla cestu k Holmanovi a ten prekonal Macíka na 1:1. Skóre sa však ešte mohlo meniť, ale sľubné pozície v otvorenej obrane už premenené neboli a tak si tímy body rozdelili.

Autor: Ľubomír Hudačko