15.09.2018 19:00 CET
2 : 1
(0:1)

ŠKF Sereď - Zemplín Michalovce 2:1

Nováčik Fortunaligy ŠKF iClinic Sereď otočil nepriaznivý polčasový stav a posledný celok tabuľky zdolal na svojej tráve 2:1 (0:1).

Hneď v úvode vážne pohrozili domáci. Strele Ventúru z priameho kopu chýbalo niekoľko centimetrov. V jedenástej minúte zakončoval Ulrich, a hosťujúci brankár Kira jeho dobrý pokus s námahou vyrazil. Gól zakrátko padol do opačnej siete. Žofčák premenil jedenástku po faule domáceho brankára Nwolokora na Vaščáka a Michalovce sa ujali vedenia 1:0. V 22. minúte mohla Sereď stav zrovnať, avšak Hučko nasmeroval loptu hlavou do žrde. Kým skončil polčas, vystrelil ešte tesne vedľa domáci Morong. Do kabín schádzali Zemplínčania s jednogólovým vedením.

Do druhého dejstva vošli veľmi dobre hráči Serede. V 48. minúte vyrovnal po veľmi peknom voleji Gatarič - 1:1. Domáci futbalisti boli aktívnejší. Ľadovú sprchu pre ich útočné snahy znamenalo zbytočné vylúčenie Moronga v 70. minúte. O desať minút nato mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu hostia, ale Carrillo celkom zblízka minul takmer prázdnu bránku. O chvíľu mal šancu navýšiť skóre pre svoj tím Ulrich, no príležitosť nevyužil. Oslabená Sereď predsa len triumfovala, keď svoj druhý gól v zápase strelil v 89. minúte z ťažkej pozície tiesnený Gatarič - 2:1. ŠKF iClinic Sereď porazila MFK Zemplín Michalovce 2:1 a okupuje momentálne siedmu priečku tabuľky.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk