11.08.2018 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

ŠKF Sereď - FC Zlaté Moravce 2:0

Nováčik Fortunaligy ŠKF iClinic Sereď zdolal vo štvrtom kole najvyššej slovenskej súťaže ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

Tempo diktovali v prvom polčase domáci. Už v druhej minúte Morong išiel do súboja s brankárom Chovanom a Ulrich mal pred sebou odkrytú bránku. Chren tečoval jeho pokus na rohový kop. Rovnaký hráč zakončoval na konci úvodnej desaťminútovky; jeho pokus kryl Chovan. V prvej polhodine bol ViOn nevýrazný a významnejšie nezaujal. Richnák vysunul do úniku Moronga. menovaný hráč pri pokuse o lob ponad vybiehajúceho brankára netrafil priestor troch žrdí. Päť minút pred prestávkou prudký priamy kop Hučka vyrazil Chovan pred seba, Michalík prihral odrazenú loptu pred bránu a Ba hlavou rozvlnil sieť - 1:0.

Moravce urobili cez polčas v zostave jednu zmenu. V 48. minúte Čögley odcentroval a v páde zakončil Ďubek, avšak Penksa snahu hostí eliminoval. Sereď mala aj po zmene strán loptu naďalej častejšie na kopačkách. V 65. minúte sa neuchytil Ďubekov priamy kop. Na druhej strane sa po rýchlom brejku dostal do pokutového územia Morong, ale ani z tohto mráčka nezapršalo. Hostia sa viac tlačili dopredu, ale ich snahu pokazil Banovič, ktorý v 83. minúte videl druhú žltú kartu a musel pod sprchy. Proti oslabenému súperovi skóroval domáci celok druhýkrát v 88. minúte, keď presne vystrelil Morong - 2:0. ŠKF Sereď porazil Zlaté Moravce 2:0 a prilepšil si v tabuľke tromi bodmi.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk