29.09.2018 16:00 CET
2 : 1
(1:1)

ŠKF Sereď - FC Nitra 2:1

V desiatom kole na štadióne v Nitre hostil de iure domáci ŠKF iClinic Sereď de facto domáci FC Nitra.

V šiestej minúte otvorili skóre hostia. Chovancov center nedokázal Penksa zachytiť. Lopta sa odrazila od Taiwa k voľnému Vestenickému, pre ktorého to bola ľahká práca - 0:1. V 20. minúte dostal žltú kartu Križan. V polovici prvého polčasu stále viedla Nitra a diváci veľa dobrých príležitostí nevideli. V 26. minúte sa už hostia tešili z druhého gólu, keď sa na päťke presadil Taiwo. Signalizovaný bol však ofsajd. V 27. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke Gatarič; dobre zasiahol Hroššo. V 29. minúte mohol druhú žltú inkasovať Križan, ale rozhodca bol milosrdný. V 31. minúte mimo hlavičkoval Chobot. Domáci zvýšili aktivitu a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. V 36. minúte nastal po centri v šestnástke Serede menší zmätok. Nakoniec zakončil Vestenický, avšak zasiahol Penksa. V 39. minúte vystrelil spoza šestnástky Adekuoroye a loptu si do brány nešťastne tečoval jeden z obrancov Nitry - 1:1. Hroššo na koncovku nedosiahol.

V 65. minúte mal veľkú šancu upraviť skóre domáci Ulrich. Dobre sa uvoľnil v rohu pokutového územia a preveril pozornosť Hrošša. V 75. minúte z asi 25-tich metrov vypálil Gatarič, no Hroššo predviedol bravúru a vyrazil na roh. V 85. minúte dostal prihrávku striedajúci Subotič, a jeho prízemný pokus tesne minul priestor troch žrdí. V 86. minúte Baez vydarenou kolmicou vysunul Moronga, ktorý zakončil cez obrancu Nitry na ďalší rohový kop. Rozuzlenie prišlo v 88. minúte. Adekuoroye spoza pokutového územia efektne obstrelil Hrošša a skóroval na 2:1 pre Sereď. Po štyroch nadstavených minútach sa zápas skončil. Nováčik ŠKF iClinic Nitra zdolal na "domácej" tráve FC Nitra 2:1 (1:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu