08.12.2018 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

Dunajská Streda má tři body, v Seredi rozhodl Šatka

Jediný gól stretnutia medzi Sereďou a Dunajskou Stredou namierili hostia do čierneho v poslednej možnej minúte. DAC tak bezpečne udržal 2. miesto vďaka zásahu Šatku.

Tradične sa hralo v prechodnom domove nováčika, v Nitre. Nedá sa preto povedať, že sa hráči ŠKF rozlúčili s vlastným prostredím, ale istú atmosféru vytvárali počas jesene pre hráčov diváci aj tak. Prvú šancu v zápase mal Šatka, dostal sa až ku brankárovi Penksovi, ale v sklze nepochodil. Potom šance nepribúdali, tímy sa len oťukávali a ďaleko smerom dopredu sa im nedarilo. Zaujala šanca až po polhodine hry, Gataričova rana však cez Jedličku neprešla. Ulrich potom takisto neusmernil svoju šancu medzi tri žrde a preto sa polčas skončil bez gólov.

Tak ako skončilo prvé dejstvo, začalo druhé. Ulrich mal šancu na otvorenie skóre po prestávke ako prvý, no ani tentoraz sa mu nepodarilo zakončiť úspešne, mieril spoza vápna a Jedlička ho vychytal. Duel bez veľkých šancí mohol skrášliť Hučko, ale z priameho kopu Jedličku taktiež neprekonal Tri minúty pred koncom zápase ten istý hráč mohol rozhodnúť, no po chybe v obrane hlavou minul. Ale DAC sa predsa len dočkal, v 90. minúte K. Vida vrátil loptu do vápna a tam sa presadil Šatka - 0:1. Svojmu tímu zabezpečil potvrdenie 2. miesta, stále tak môže pomýšľať na titul aj tím zo Žitného ostrova.

Autor: Ľubomír Hudačko