18.08.2018 19:00 CET
2 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 2:1

MŠK Žilina zdolala nováčika zo Serede gólom v samom závere 2:1 (0:0). Spestrením duelu bol výpadok umelého osvetlenia na štadióne pod Dubňom.

Nováčik zaskočil favorita hneď v úvode. Už v prvej desaťminútovke si vytvoril niekoľko šancí. Vo štvrtej minúte zasahoval proti Ventúrovej strele Holec. Menovaný o štyri minúty nato zachraňoval svojich po nebezpečnej strele Ulricha. Žilinčania hrali nezáživne, organizovaných hostí nedokázali prekvapiť, či dostať do úzkych. V 23. minúte opäť Ulrich zakončil tesne vedľa ľavej žrde. V 26. minúte mohlo byť 0:1, ale Gatarič nezakončil prienik presne. Žilinčania sa dostávali k zakončeniu iba sporadicky. V prvom dejstve nezaznamenali ani jedno poriadne zakončenie. Na strely prehrali s nováčikom po prvom polčase 5:10.

Žilinčania poslali do druhého polčasu na ihrisko dve nové tváre. Zranených Mihalíka a Holúbeka nahradili Sluka a omilostený Káčer. Avšak hrozili hostia. Gatarič prešiel cez niekoľkých hráčov do šestnástky, kde ho v šanci odstavil Kaša. Po rohu vypáli Gatarič v 48. minúte z prvej z asi 25-tich metrov. Lopta išla pod brvno a Holec ju vytlačil. Hučko po rohu odcentroval z ľavej strany a nepokrytý Adekuoroye hlavičkou rozvlnil sieť - 0:1. O dve minúty Diaz vysunul Škvarku a žilinský kapitán našiel na ľavej strane priestor medzi Nwolokorom a ľavou žrďou - 1:1. Domáci ožili, tlačili sa do šancí. V 65. minúte Diazovu strelu zlikvidoval Nwolokor a sereďský gólman si o chvíľu poradil aj s hlavičkou tiesneného Boženíka.

V 70. minúte vypadlo v Žiline osvetlenie a nasledovala desaťminútová pauza, počas ktorej prestriedali domáci aj hostia. V 84. minúte sereďská obrana upratal rodiacu sa Káčerovu šancu na roh. V 88. minúte prudké zakončenie Moronga Holec vyrazil. Jánošíkov center dostal tečom v páde za chrbát Nwolokora mladík Boženík, ktorý vo svojom štvrtom zápase skóroval už tretíkrát - 2:1. Rozhodca Dohál nadstavil kvôli výpadku osvetlenia dvanásť minút. MŠK Žilina zvíťazil nad ŠKF iClinic Sereď 2:1.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk