24.05.2019 19:00 CET
4 : 2
(1:1)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:2

Gólostroj na záver predviedli divákom hráči pod Dubňom, kde Žilina zdolala Ružomberok 4:2. Hralo sa pritom už len o česť, no hráči z lavičky predviedli solídne výkony, ktoré sa divákom museli páčiť.

Ani jeden z tímov už svoje postavenie v tabuľke zmeniť nemohol, no v krajskom derby sa i tak malo o čo hrať. Viac sa smerom dopredu v úvode darilo Žiline, pretože po zmätkoch v obrane sa k slovu dostal kanonier Boženík a otvoril skóre - 1:0. V 21. minte mohol zmeniť stav Vallo, ale v dobrej možnosť neuspel. Neskôr Kochan pekne našiel Kostadinova, ktorého v stopercentnej šanci vychytal Holec. Nedal ani po rohu hlavičkujúci Qose. Päť minút pred koncom Diaz mieril len do žrde a odrazenú loptu Myslovič mieril dobre, no Čtvrtečka ju vyrazil na roh. Hneď na to sa pískala penalta, pretože faul na Gereca bol nedovolený. Qose teda upravil na 1:1.

Smoliar Kochan po prestávke musel nútene striedať, po chybe sa potom lopta dostala k Holúbkovi a ten dal na 2:1 a aj strela Mihalíka sa dostala do siete, hoci nebola príliš razantná - 3:1. O minútu však Mustedanagič na opačnej strane nekompromisnou bombou zo šestnástky do pravého vinkla upravil na 3:2. To ale ešte zápas nekončil, desať minút pred koncom Čtvrtečka zaknihoval svoj zvláštny výkon, keď vybehol mimo vápna a Boženík zvýšil na 4:2. Žilina tak uspela v poslednom súboji, ale pohárovú Európu si nezahrá, čo sa o Ružomberku povedať dá.

Autor: Ľubomír Hudačko