28.07.2018 18:30 CET
2 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - FC Nitra 2:1

Prvý zápas novej sezóny zvládla Žilina na výbornú, pretože doma získala tri body. Nebolo to však proti húževnatej Nitre vôbec jednoduché, rozhodujúci gól padol v druhom polčase.

Nejeden hráč zažil debut v tomto zápase, na strane Žiliny bol pre zmenu kapitánom premiérovo Miroslav Káčer. Spočiatku sa hralo opatrne a nervózne, potom zahrozila nebezpečná hlavička Taiwa. Gólom sa však neujal a tak udrelo na druhej strane. Holúbek pekne nahral do vápna a Škvarka nemal problém otvoriť skóre - 1:0.

Ten istý hráč mal ďalšiu zaujímavú šancu, ale strela bola zblokovaná. Po polhodine hry bolo vyrovnané, pretože Kuník centroval a Fábry prekonal obranu domácich gólom na 1:1. Hostia mohli skóre dokonca otočiť, ale Taiwo smeroval na bránu, no Holec ho vychytal a nepripustil pohromu pre MŠK. V závere polčasu nedal Jánošík a takisto potom ani ďalšia aká-taká možnosť sa neujala.

Po zmene strán sa čakalo, že MŠK súpera poriadne zatlačí. A Boženík, debutant v lige, to aj potvrdil. Pekne sa uvoľnil a po teči bolo už 2:1. Strelu vyslal neskôr aj Mihalík, ale tentoraz Hroššo zasiahol. Nebezpečný bol z radov hostí najmä Taiwo, ale šošoni si s ním vedeli poradiť. Križan potom po hodine hry nevyrovnal, pretože hlavičkoval po rohu len do žrde. Domáci stále hrozili z nebezpečných brejkov, no vo finálnej fáze im vždy chýbalo málo ku gólu. Nitrania sa snažili o vyrovnanie, ale debut na lavičke šošonov trénerovi Kentošovi napokon vyšiel vďaka výhre 2:1.

Autor: Ľubomír Hudačko